Víkend plný senzací. Lejarraga padl před limitem, Kavaliauskas remizoval!

Papírový favoriti o tomto víkende úplně nezazářili. Španělský „Revolver“ Kerman Lejarraga (27-1-0, 22 KO)skončil před limitem. Litevský „Mean Machine“ Egidijus Kavaliauskas (21-0-1, 17 KO) remizoval.

Ve španělské Bilbao Aréně se chystala světová sedmnáctka a španělská jednička, Kerman Lejarraga, k obhajobě svého titulu EBU. David Avanesyan (24-3-1, 12 KO) měl být těžkým a odolným soupeřem, přesto všichni očekávali triumf španělského „Revolveru“. Prakticky i manažer Lou DiBella měl v plánu po tomto triumfu představit Lejarragu americkému publiku a udělat z něj světovou hvězdu, no tento plán dostal značnou trhlinu. Lejarraga tlačil, čeho Avanesyan dobře využíval ve svých kontrech. Poprvé se sedmadvacetiletý Španěl ocitl na podlaze ringu ve čtvrtém dějství a následně v devátém, kdy byl duel ukončen.

I ve Filadelfii se zrodilo celkem velké překvapení, když litevský válečník a prospekt stáje Top Rank, Egidijus Kavaliauskas, senzačně remizoval se světovou jednasedmdesátkou, Rayem Robinsonem (24-3-1, 12 KO). „Vyhrál jsem ten souboj zcela jasně. Nesouhlasím s rozhodčími a nevím, na který zápas se dívali. Pořád chci bojovat o světové tituly, protože tento souboj jsem vyhrál. Stále jsem neporažený a vím, že mohu porazit každého šampiona ve welterové váze.“ – Prohlásil po duelu třicetiletý Litevec. S ním tak trošku nesouhlasili bodový rozhodčí. Rose M Lacendová viděla souboj 97-93 pro Robinsona. Pánové Bradslow a Morgan se shodli na remíze 95-95.