Víkend bude ve znamení welterových vah. Představí se i šampion Gvozdyk!

O víkendu nás čeká hodně zajímavých duelů, které si jistě zaslouží velkou pozornost, ovšem my jsme vybrali, které považujeme za ty nejkvalitnější a hlavní roli v nich bude hrát šampion WBC polotěžké divize, Oleksandr „The Nail“ Gvozdyk (16-0-0, 13 KO).

Egidijus Kavaliauskas (21-0-0, 17 KO) vs. Ray Robinson (24-3-0, 12 KO) – Světová devítka a litevská jednička welterové váhy Egidijus „Mean Machine“ Kavaliauskas je trošku přehlíženým borcem welterové váhy. Svěřenec Egise Klimase je přitom v tomto roce připravený útočit na světové tituly, konkrétně na titul WBO, který má v držení „Lovec“ z Omahy, Terence Crawford. Třicetiletému Litevci se do cesty postaví o tři roky starší americký bojovník s přezdívkou „The New Ray“, Ray Robinson. Američan sice už přes rok nestál v ringu, ovšem favoritům dokáže vzdorovat. Například Shawn Porter se s ním natrápil na body a Ugas s ním strávil v ringu sedm kol, než jej dokázal udolat technickým knockoutem.

Kerman Lejarraga (27-0-0, 22 KO) vs. David Avanesyan (23-3-1, 11 KO) o titul EBU welterové váhy – Dalším obrovským talentem a překvapením welterové váhy je aktuální sedmadvacetiletá sedmnáctka světového žebříčku, Kerman „Revolver“ Lejarraga. Ten v minulém roce doslova třikrát šokoval svět, když postupně ukončil před limitem Bradleyho Skeeta, Johnnyho Navarrete, a Frankieho Gavina. Navíc všichni tři pánové se poroučeli z ringu před koncem šestého dějství. V zápase se Skeetem získal Španěl do držení titul EBU, který bude v sobotu obhajovat. Jeho soupeřem se stane ruský válečník Avanesyan. Ten shodou okolností prohrál právě s již zmíněným Litevcem Kavaliauskasem a to před limitem v šestém dějství. Z tohoto důvodu se předpokládá, že se stane čtvrtým mužem, který se s Lejarragou bude poroučet z ringu před limitem.

Oleksandr Gvozdyk (16-0-0, 13 KO) vs. Doudou Ngumbu (38-8-0, 14 KO) o titul WBC polotěžké váhy – V minulém roce si nekompromisně došel pro titul WBC, když v jedenácti kolech knockoutoval dlouholetého šampiona Adonise „Supermana“ Stevensona. Ten nakonec skončil v nemocnici v umělém spánku. I přesto panují o Gvozdykovi pochybnosti. Proč? Duel se pro Gvozdyka až do jedenáctého dějství nevyvíjel úplně dobře, jelikož prohrával na body 98-92, 96-94 a 95-95. Proto zřejmě přichází dobrovolná obhajoba proti méně známému konžskému válečníkovi s francouzským pasem, Doudou Ngumbuovi. Světová pětadvacítka totiž vždy vyhořela v důležitém souboji se silnějším soupeřem. Navíc pokud šlo o boxera z východu. Ovšem Ngumbu vždy vydržel až do finálního gongu. Z osmi porážek skončil pouze jednou před limitem.