VIDEO: Záznam jednoho z největších překvapení těžké váhy. Ruiz zdolal Joshuu v sedmi kolech!

Teprve devětadvacetiletý Američan s mexickými kořeny, Andy „Destroyer“ Ruiz Jr. (33-1-0, 22 KO), šokoval svět, když v sedmi kolech zdemoloval krále těžké váhy, Anthony „AJ“ Joshuu (22-1-0, 21 KO) a usedl na jeho trůn.

Zápas začal opatrnějším tempem, které úřadující šampión postupně zvyšoval a ve třetím kole dostal Ruize do počítání a vše nasvědčovalo očekávanému průběhu zápasu. Jenže Ruiz se z knockdownu oklepal a ještě ve stejném kole dokázal šampióna dvakrát posadit na zadek, což se nepovedlo ani legendárnímu Wladimirovi Klitschkovi. Joshua byl po dvou počítání silně otřesen a od prohraného zápasu ho zachránil konec kola.V dalších kolech byl zápas vyrovnaný, ale bylo vidět, že Joshua už není ve své kůži a marně hledá taktiku na o deset centimetrů menšího soupeře. Vše vyvrcholilo v sedmém kole, kdy Joshua zkusil tvrdou kombinací Ruize překvapit, ten ovšem přešel do protiútoku a šampión byl potřetí v zápase na podlaze ringu a těžko se zvedal.

Zápas ještě pokračoval, ale další tvrdý rány v podání mexického boxera byly na doposud neporaženého boxera naprosto demoliční a čtvrté počítání šampióna bylo i poslední v zápase. Andy Ruiz se tak velmi nečekaně stává novým králem těžké váhy a získává tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Podle všeho by měla být odveta, neboť Joshua stejně jako v minulosti již zmiňovaný Wladimir Klitschko má ve smlouvě klauzuli, která v případě prohry zaručuje odvetný zápas. Joshua tak první zápas mimo Velkou Británii nezvládl a Andy Ruiz svým výkonem šokoval nejen fanoušky, ale i odbornou veřejnost.