VIDEO: Tyson i Holyfield jsou již v tréninku! Je jejich třetí souboj reálný?

Obě americké legendy profesionálního boxu již do světa vypustily svá tréninková videa. Dočkáme se ještě letos trilogie mezi „Iron“ Mike Tysonem (50-6-0, 44 KO) a Evanderem „The Real Deal“ Holyfieldem (44-10-2, 29 KO)?

Historicky nejmladší šampion těžké váhy Mike Tyson letos oslaví své čtyřiapadesáté narozeniny. Nesporný král křížové váhy a čtyřnásobný šampion těžké váhy Evander Holyfield se dočká svých osmapadesátých narozenin. Přesto se obě legendy profesionálního boxu rozhodly vrátit zpět do ringu, tedy alespoň k exhibičním duelům. Mnoho fanoušků tedy logicky začalo spekulovat o jejich vzájemném střetu. Oba šampioni se již setkali celkem dvakrát a v obou případech zvítězil starší z dvojice.

Začátkem listopadu roku 1996 zničil Holyfield Tysona v jedenácti kolech. O necelý rok později jejich odvetu zhatil zkrat rodáka z Brooklynu. „The Baddest Man on the Planet“ totiž ve třetím dějství ukousl svému soupeři ucho a byl diskvalifikován. Trilogie o třiadvacet let později by byla rozhodně zajímavá. Jak pro fanoušky, tak pro samotné protagonisty. „Samozřejmě, že bych ten souboj chtěl. Jsem otevřený všem nabídkám. Stále věřím, že ve svém věku dokážu cokoliv, ale Mike musí souhlasit. Musí to chtít také.“ – Rozpovídal se rodák z Alabamy.

„Rozhodně by mělo jít o exhibici a ne o nějaké knockoutové demoliční derby. Nikdo z nás si nemusí nic dokazovat tím, že porazí toho druhého. Chceme jen fanouškům ukázat, že jsme opravdu byli jedni z nejlepších bojovníků všech dob a stále v sobě máme toho válečníka. Sejít se jako dva gentlemani a udělat něco pro dobrou věc. Já osobně proti Mikovi nic nemám, takže není důvod z toho dělat osobní věc. Vypadá ve skvělé formě, ale to jsem i já. Pokud někdo nabídne ty správné peníze, tak nevidím v ničem problém. Vím, že Mike dostává nabídky od hodně lidí, ale společná trilogie je ta bitva, která všechny zajímá.“ – Dokončil své povídání Holyfield.