VIDEO: Tyson Fury se poprvé střetl tváří v tvář s Oleksandem Usykem!

Bývalý světový šampion těžké váhy a aktuální světová pětka Tyson „Gypsy King“ Fury (29-0-1, 20 KO) se poprvé střetl s bývalým nesporným králem křížové váhy a aktuální světovou čtyřkou těžké váhy Oleksandrem Usykem (17-0-0, 13 KO).

Ve Filadelfii se o víkendu pořádal velký galavečer stáje Top Rank Boxing jehož hlavním duelem byl sjednocující souboj mezi šampionem IBF Arturem Beterbievem a šampionem WBC Oleksandrem Gvozdykem. Duel v deseti kolech odvládl ruský knockoutér a usedl na trůn polotěžké váhy. V hledišti samozřejmě nesměl chybět britský obr Tyson Fury, jenž pravidelně navštěvuje galavečery své domovské stáje.

A chybět nemohl ani hvězdný Ukrajinec Oleksandr Usyk. Ten sice nepatří do stáje Top Rank, ale nikdy nechybí u soubojů svých velkých kamarádů Oleksandra Gvozdyka a Vysiliye Lomachenka, kteří patří pod křídla Boba Aruma. Střet obou hvězd tak byl více než jasný a taky na něj došlo. Fury přišel za Usykem podal mu ruku a tradičně zavtipkoval. „Vstaň, ať vidím, jak jsi velký.“ – Následně si oba borci vyměnili úsměvy a Brit pokračoval dál. Z videa je dost vidět, jak je mladší Brit oproti Usykovi velký. Každopádně každý fanoušek těžké váhy by tento souboj chtěl vidět, tak snad se jej brzy dočkáme.