VIDEO: Thurman i Pacquiao se pilně připravují na svůj vzájemný střet!

Již 20.7.2019 se v lasvegaské MGM proti sobě postaví držitel titulu WBA Super, Keith „One Time“ Thurman (29-0-0, 22 KO) a regulérní šampion WBA, Manny „Pac Man“ Pacquiao (61-7-2, 39 KO). Oba bijci se na tuto bitvu poctivě připravují.

Čtyřicetiletý Pacquio je doslova přírodním úkazem. V roce 2015, po prohře s Floydem Mayweatherem, to vypadalo, že jeho forma je nenávratně pryč. Jenže filipínský hrdina se vrátil po roční pauze zpět, aby zvítězil nad Timothym Bradleyem a Jessiem Vragasem. V roce 2017 jej přibrzdila kontroverzní prohra s australským bojovníkem Jeffem Hornem, ovšem ani ta filipínský rychlík nezastavila. „Pac Man“ následně knockoutoval argentinskou mašinu, Lucase Martina Mathysseho a následně celkem snadně vybodoval americký „Problém“, Adriena Bronera. Nyní jej čeká o deset let mladší neporažený šampion, Keith Thurman.

Rodák z Floridy měl také komplikace ve své kariéře, ale spíše zdravotní. Na dva roky jej vyřadilo nespecifikované onemocnění a až v lednu tohoto roku dostal Thurman od lékařů zelenou. „Mannyho odkaz končí 20.7.2019. Měl úžasnou kariéru a byl mi inspirací. Všichni ho milujeme a respektujeme, ale já ho uctivě knockotuji ven z ringu.“ – Prohlásil před duelem třicetiletý Thurman. „Mimo ring toho napovídá hodně, ale uvidíme, co s sebou přinese do ringu. Každopádně někteří boxeři jsou arogantní a někteří jsou pokorní a všichni víme, že Thurman patří do kategorie arogantních. Jeho kecy mě neskutečně motivují v tréninku. Já mám raději, když moje pěsti mluví uvnitř ringu.“ – Opřel se do svého soka legendární Pacquiao.