VIDEO: Rocky Balboa se vrátí do ringu. Bude trénovat novou generaci!

Creed 2015Ikona filmového boxu je zpět! Italský hřebec Rocky Balboa po 9 letech od svého posledního filmu opět vleze do ringu. Tentokrát na pozici kouče syna svého nejlepšího přítele Apollo Creeda.
Předávání boxerských trenek Hlavním motivem nejnovějšího přírůstku do série o slavném outsiderovi, jenž se z Philadelphských ulic vypracoval na světového šampiona a kromě řady osobních bojů svedl ikonický souboj i se samotným Sovětským svazem, je pomyslné předávání žezla mladší generaci.Nejedná se o motiv nový. O podobný přístup se hlavní hvězda série, Sylvester Stallone, pokoušela již ve snímku Rocky V, v němž se hrdina vyrovnával s poškozením mozku, kvůli kterému musel ukončit aktivní kariéru a ujmout se svého nástupce, jenž se následně obrátil proti svému učiteli.

Ve snímku Creed se bude situace opakovat. Avšak tentokrát za Balboou nepřijde obyčejný nadějný boxer, nýbrž syn jeho nejlepšího přítele Apollo Creeda, jenž se chce stát budoucím šampionem.

Svěží krev před i za kamerou!
Sylvester Stallone se v nedávných rozhovorech přiznal, že ho na nabídce od tvůrců filmu zaujala skutečnost, že se nemá jednat o přímé pokračování série Rocky, ale spíše o takzvaný spin-off. Novou sérii, v níž bude Rocky hrát vedlejší roli a hlavního protagonistu ztvární neokoukaná mladá tvář.

Režisér Ryan Coogler, jenž se před dvěma roky blýskl povedeným sociálním dramatem o brutálním zásahu policie Fruitvale Station, se při obsazování titulní role rozhodl pro svého přítele Michaela B. Jordana. Ostatně právě Jordan ztvárnil v předchozím režisérově snímku hlavní roli a v letošním roce by se měl komerčně prosadit v nové verzi slavné komiksové série Fantastická čtyřka.

V Jordanovi se spojuje výtečná fyzička s uvěřitelným civilním herectvím a mladickou živelností. Pro roli nevybouřeného mladíka, jenž trpí splínem z osoby zesnulého otce, je tudíž ideální volbou. A pro svůj vstup do filmového ringu si nemohl přát lepšího průvodce než zkušeného Stallona, jenž za první film s Rockym obdržel dvě nominace na Oscara – za nejlepší scénář a výkon v hlavní roli. Tuzemská premiéra prozatím nebyla stanovena.

Autor: Petr Semecký

Zdroj: http://eurodenik.cz/filmy/video-rocky-balboa-se-vrati-do-ringu-bude-trenovat-novou-generaci

Trailer CREED ⇓