VIDEO: Oleksandr Usyk se poctivě připravuje na souboj s Tyronem Spongem!

12.10.2019 se konečně dočkáme debutu Oleksandra Usyka (16-0-0, 12 KO) v těžké váze. Jeho soupeřem se na galavečeru v Chicagu stane surinamský válečník Tyrone „King of the Ring“ Spong (14-0-0, 13 KO).

Je před námi již jen měsíc a pár dní, než se dočkáme prvního souboje Oleksandra Usyka v těžké váze. Zlatý olympijský medailista z Londýna a bývalý nesporný král křížové váhy změří nakonec síly s hodně nečekaným soupeřem, kterým je skvělý kickboxer Tyrone Spong, ovšem v profesionálním ringu prověřený úplně není.“Museli jsme najít kvalitního borce a tento je čtyřkou žebříčku WBO. Spong je neporažený a bojovými sporty prověřený bijec. Ano chtěli jsme zkušenějšího Takama, ale bohužel. Musíme pracovat s tím, co je k dispozici.“ – Rozpovídal se manažer ukrajinského borce, Egis Klimas.

„Jsem velice šťastný, že můj debut v těžké váze proběhne 12.10.2019 v Chicagu na platformě DAZN. Spong je rychlý a velice kvalitní borec, který má za sebou nespočet úspěchů v ringu. Musím projít touto zkouškou, jestli chci bojovat o světové pásy.“ – Prohlásil Usyk a k němu se ihned připojil i jeho první sok pro těžkou váhu. „Po dosažení většiny mých cílů v kickboxu, kdy jsem se stal jedním z největších šampionů, se chci prosadit i v boxu. Pracoval jsem tvrdě poslední tři roky a nyní mám možnost ukázat své kvality proti jednomu z nejlepších boxerů napříč vahami. Někteří si myslí, že je to příliš velká výzva, ale já v sebe věřím. Těším se až zvítězím.“ – Prohlásil třiatřicetiletý surinamský válečník hájící nizozemské barvy.