Video: Oktagon 22 – Všechny zápasy!

Máme zde videa ze všech zápasů uplynulého galavečeru Oktagon 22, který se konal minulou sobotu v brněnské Zoner BobbyHall. V hlavním zápase ukončil český Terminátor vyzyvatele Milana Ďatelinku!

27.3.2021 – Zoner BobbyHall Brno, ČR
Oktagon 22
Foto: Oktagon FB

HLAVNÍ KARTA

Pérová váha
Dawid Kareta vs Tadeáš Růžička
– 29:26 – 29:26 – 29:27
Celý večer otevřela bitva krále Undergroundu Tadeáše Růžičky, kterému se debut v MMA příliš nepovedl a s polským bijcem Dawidem Karetou prohrál jasně na body.


Střední váha
Zdeněk Polívka vs Filip Tomczcak
– 29:27 – 29:27 – 29:28
Do druhého zápasu večera vstoupily dvaadvacetiletý český fighter “GameOver” Zdeněk Polívka a devětadvacetiletý Polák Filip Tomczcak. Český bijec předvedl skvělý výkon, když po vyrovnaném prvním kole sešlápl plyn a ve zbytku zápasu jasně dominoval a zkušeného Poláka vybodoval.


Lehká váha
Marek Bartl vs Michal Mokrý
-30:26 – 30:26 – 30:26
Třetí duel nabídl bitvu lehké váhy mezi domácím Markem Bartlem a Slovákem Michalem Mokrým. Slovenský fighter tvrdě vlétl na Bartla hned v úvodu prvního kola, kdy jej parádně trefil kolenem, nicméně Bartl zbytek kola ovládl. Ve druhém a třetím kole Bartl pokračoval v jasné dominanci a po dvou porážkách s Kamilem Cibinskim a Matějem Kuzníkem si připsal konečně výhru.


Velterová váha
Robert Pukač vs Jan Malach
– 1. kolo SUB
Do poslední předzápasu nastoupil osmadvacetiletý Slovák
“Diamantový čávo” Robert Pukač a devětadvacetiletý “Král severu” Jan Malach. Pukač prakticky Malacha vůbec k ničemu nepustil a po čtyřech minutách českého bijce utáhnul na kimoru.


HLAVNÍ KARTA

Střední váha
Ondřej Raška vs Pavel Salčák
– 30:26 – 29:27 – 29:28
Hlavní kartu otevřela česká bitva střední váhy Pavel Salčák vs Ondřej Raška. Osmadvacetiletý Raška překvapil favorita duelu, když jej v kleci po tvrdé bitvě přetlačil a po porážce s Václavem Mikuláškem a Pirátem Krištofičem si tak připsal důležité vítezství.


Lehká váha
Ondřej Petrášek vs Tomáš Fiala
– 1. kolo TKO
V dalším duelu se střetli opět dva Češi lehké váhy Tomáš “Fidži” Fiala a Ondřej Petrášek, pro kterého to byl debut v organizaci Oktagon. Oba borci do sebe vlétly velmi tvrdě a nejprve Fiala krásně Petráška čistě trefil a ten byl v problémech, následně Petrášek tvrdě Fidžiho sestřelil a karta se obrátila. Po třech minutách prvního kola Ondřej Petrášek na zemi fialu ukončil.


Bantamová váha
Lucia Szabová vs Christina Netza
– 1. kolo KO
Do prvního ženského duelu nastoupila třiadvacetiletá slovenská bojovnice Lucia “Silent Killer” Szabová a o rok mladší Christina “Ninja” Netza z Řecka. Szabová skočila do své soupeřky bez jakéhokoliv ostychu a už po devadesáti vteřinách prvního kola uspala řeckou válečnici tvrdým high kickem.


Velterová váha
Alex Lohoré vs Tato Primera
– 30:27 – 29:28 – 29:28
Ve velterové váze se představili sedmadvacetiletý Španěl “El Espectaculo” Tato Primera a jednatřicetiletý Francouz Alex Lohoré. Oba bojovníci předvedli nádherné první kolo, ve kterém jsme viděli parádní triangl a gilotinu v podání Francouze a skvělý úder na bradu v podání Primery a oba fighteři se ocitli v problémech. Ve druhém a třetím kole byl Primera v útlumu a dominoval Lohoré, který si tak po porážkách s Karlosem Vémolou a Leandro Silvou připsal konečně vítězství. Naopak Primera v české organizaci poznal po vítězství nad Gáborem Borárosem a Andrejem Kalašníkem hořkost porážky poprvé.


Dohodnutá váha 64 kg
Lucie Pudilová vs Maiju Suotama
– 30:27 – 30:27 – 30:27
Do hlavního předzápasu v domluvené váze do 64 kilogramů nastoupila nejzkušenější česká válečnice Lucie Pudilová a zkušená Finka Maiju Suotama. Pudilová na poslední chvíli nahradila polskou fighterku Martu Waliczek a zápas podepsala teprve tři dny před soubojem. Po nepříliš atraktivním první kole Pudilová přidala na aktivitě a začala finskou soupeřku nahánět a ze zápasu se stal boxerský duel, který na body vyhrála domácí zápasnice. Pro Pudilovou to byla již třetí výhra v řadě pod organizací Oktagon.


Střední váha – Super Fight
Karlos Vémola vs Milan Ďatelinka
– 1. kolo SUB
Hlavní zápas večera byla očekávaná bitva střední váhy Karlos “Terminátor” Vémola vs Milan Ďatelinka. Už před zápasem přišel český šampión Vémola o titul, když převážil o půl kila limit střední váhy a tak v tomto zápase bojoval pouze o čest. To slovenský fighter v tomto duelu titul získat mohl. Terminátor již po pul minutě Ďatelinku hodil a byl ve svém živlu. V polovině kola Ďatelinku uškrtil a připsal si další vítězství. V Dalším zápase už může český Terminátor opět vybojovat titul.


1.5.2021 – Zoner BobbyHall Brno, ČR
Oktagon 23