Video: Oktagon 19 – Všechny zápasy!

Máme zde videa ze všech deseti zápasů Oktagon 19. Můžeme si tak připomenou skvělý galavečer, který nabídl parádní podívanou!

5.12.2020 – Zoner BobyHall, Brno, ČR
Oktagon 19 – Kompletní výsledky

Předzápasy

Střední váha
Michal Glos vs Lukáš Tvrdý
– 1. kolo SUB
Jen minutu a dvacet vteřin potřeboval svěřenec Hanuman Gymu Michal Glos, který využil své zkušenosti v boji na zemi a šestatřicetiletého Lukáše Tvrdého utáhnul!

Catchweight 80 kg
Matúš Juráček vs Jan Široký

– 3. kolo TKO
Domácí oblíbenec Matúš Juráček se vrátil do oktagonu po více jak tříleté pauze a ukázal jasnou dominanci. V prvním kole jsme viděli takový poznávací boj, ale druhé kole už Juráček v postoji jasně dominoval a Širokého jen demoloval. Třetí kolo pokračovalo ve stejném duchu a zápas předčasně ukončil minutu koncem rozhodčí. Jan Široký z Ostrava fighting gymu na poslední chvíli nahradil Slováka Dobiáše a na přípravu měl minimum času, ale i tak nedal svou kůži zadarmo.

Catchweight 67 kg
Filip Macek vs Jerry Kvarnström
– 2 kolo Gilotina
Svěřenec Reinders MMA týmu Filip Macek dokázal ve druhém kole chytit svého soupeře do gilotiny a následně utáhnout. Čtyřicetiletý finský fighter ale předvedl velmi sympatický výkon a první kolo šlo za ním.

Střední váha
Filip Tomczak vs Pavel Salčák
– Remíza 29:29, 29:28, 29:29
Polský bijec klubu MMA Devil Poznaň Filip Tomczak byl velkým favoritem i když na poslední chvíli nahradil zraněného Ondřeje Rašku a svou pozici v kleci potvrdil. V prvním kole byl sice o něco lepší český fighter a zástupce Reinders MMA týmu Salčák, ve druhém kole převzal otěže zkušenější Polák. Nicméně třetí kolo bylo z obou stran velmi pasivní a zápas nakonec museli rozhodnout až rozhodčí, kteří viděli zapas jako remízový!

Bantamová váha
Javid Basharat vs Alexander Bezkorovainyi
– 2. kolo SUB
Souboj mladých fighterů ovládl neporažený Afghánec Javid Basharat z klubu London Shootfighters, když ve druhém kole utáhnul ukrajinské fightera z klubu Gladiator Dubno Alexandera Bezkorovainyie. Připsal si tak již deváté vítězství v řadě.

Lehká váha
Matěj Kuzník vs Marek Bartl
– 30:28: 30:28 a 29:28
Neskutečně tvrdou a krvavou tříkolovou bitvu nabídli Matěj Kuzník z Reinders MMA a Marek Bartl z Octagon Fighting Academy. Dlouho odkládaný zápas nabídl vše, co kvalitní MMA nabízí a boj došel až do bodového rozuzlení. V něm rozhodčí rozhodli o vítězství Matěje Kuzníka 3:0.


Hlavní karta

Velterová váha
Tato Primera vs Andrej Kalašník
– 29:26, 29:28, 30:27
Španělský fighter z CFC La Palma, který v září doslova rozstřílel slovenskou hvězdu Gábora Borároše, se skvěle připravil i na dnešní duel. Celý zápas jasně dominoval a favorizovaného českého bijce z Jetsaam Gymu jasně vybodoval a velmi se přiblížil k titulovému zápasu ve velterové váze.

Střední váha
Samuel Krištofič vs Mateusz Strezelczyk
– 2. kolo TKO
Slovenský fighter Samuel Krištofič se pod novým klubem Spartakus Fight Gym vrátil do MMA zápasu po čtrnáctiměsíční pauze. Z důvodu prodělaného Covidu19 nedokázal shodit do velterové váhy a tak musel vyměnit soupeře a bojovat ve střední váze. Polák Mateusz Strezelczyk z Hussaria Truskolasyv týmu v říjnu ukončil ve druhém kole Vlastu Čepa a “Pirát” sliboval odplatu. Ta přišla ve druhém kole, kdy polského fightera zdemoloval u pletiva.

Bantamová váha
Lucie Pudilová vs Cornelia Holm

– 30:26, 30:27, 30:27
Česká fighterka se stala jako první Češka, která se dostala do nejprestižnější MMA ligy světa UFC, kde si připsala 7 zápasů, z nichž 5 prohrála a dva vyhrála. Následně se vrátila do Česka a podle pravidel Underground překvapivě prohrála s českou nadějí Terezou Bledou. Dnes se tak představila poprvé po svém návratu  v oktagonu podle plných pravidel MMA. V prvním kole dělala švédská fighterka zkušenější Pudilové problémy, ale ve druhém a třetím kole už Pudilová jasně dominovala a zápas dotáhla do vítězného konce.

Střední váha
Karlos Vémola vs Václav Mikulášek
– 1. kolo TKO
To co Karlos Vémola slíbil tak to doručil. Terminátor nedal Mikuláškovi šanci a uškrtil ho. Vémola si tak připsal druhé vítězství po drsné porážce od slovenského fightera Attily Végha.