Video: Mariusz Wach v přípravě na zápas s Johnsonem!

Polský obr Mariusz Wach je v plné přípravě na souboj s Kevinem Johnsonem. Na video z přípravy se můžete podívat v článku. Zápas se bude konat 12. června!

12.6.2020 – Hotel Palac, Konary, Polsko
Těžká váha 
Mariusz Wach vs Kevin Johnson

Polský obr „Viking“ Mariusz Wach (35-6-0, 19 KO) a Američan „Kingpin“ Kevin Johnson (34-16-1, 18 KO) se utkají v desetikolové bitvě!

Střet dvou veteránů těžké váhy se pomalu a jistě blíží. Čtyřicetiletý Polák Mariusz Wach na domácí půdě změří síly se stejně starým Američanem Kevinem Johnsonem.

Oba borci se v minulosti snažili získat světový titul, ovšem marně. Koncem roku 2009 se rodák z New Jersey postavil ve Švýcarsku tehdejšímu šampionovi WBC Vitali „Dr. Ironfist“ Klitschkovi (45-2-0, 41 KO). Od začátku souboje bylo jasné, že americký bojovník přijel jen přežít, což se mu i nakonec podařilo. V hodně nezajímavé dvanáctikolové bitvě padl až na body v poměru 2x 120-108 a 119-109. O tři roky později se pokusil rodák z Krakova sesadit mladšího z bratrské dvojice Wladimira „Dr. Steelhammer“ Klitschka (64-5-0, 53 KO). Byť předvedl lepší výkon, než jeho americký kolega, tak také padl jednoznačně na body v poměru 2x 120-107 a 119-109.

Od té doby však uplynulo hodně let a oba chasníci se nyní nacházejí v rozdílných fázích kariéry. Oba samozřejmě již směřují do důchodu, přesto Wach pořád patří k tomu kvalitnějšímu, co těžká váha nabízí. Vždyť v posledním souboji v Saúdské Arábii slušně trápil prozatímního šampiona WBC Dilliana Whyta a v roce 2018 nehezky zatopil svému krajanovi Arturu Szpilkovi, se kterým prohrál velice sporně na body. To Johnson platí spíše již za otloukánka vycházejících hvězd. Aktuálně má na svém kontě sérii čtyř proher, když v roce 2019 postupně padl s Nathanem Gormanem, Shigabudinem Alievem, Oleksandrem Zakhozhyim a Martinem Bakolem Ilungou.

Kdy ze čtyřicátníků tento duel zvládne lépe?