VIDEO : Již tento víkend se střetne Claressa Shileds s Christinou Hammer!

13.4.2019 se na galavečeru v Boardwalk Hall v Atlantic City potkají dvě šampionky střední váhy. WBA, WBC a IBF má v držení Claressa Shields (8-0-0, 2 KO). Ten poslední WBO říká paní Christině Hammer (24-0-0, 11 KO).

Osmadvacetiletá rodačka z Kazachstánu, dlouhodobě žijící v Německu, brázdí vody profesionálního ringu od roku 2009. V roce 2012 se dokonce představila v České republice, konkrétně v Brně, kde Lukáš Konečný vybojoval prozatímní titul WBO v super welterové váze. Před rokem pak německá kráska opustila formaci SES Boxing a zamířila za velkou louži hledat velké souboje. To se jí povedlo na jedničku. V roce 2018 se poprvé ukázala zámořskému publiku a okamžitě si dohodla souboj s další šampionkou a dvojnásobnou olympijskou vítězkou Claressou Shields. Obě dámy se v lásce příliš nemají a tento spor bude dost osobní.

„Na tuto chvíli jsem čekala dlouho. Jsem větší, silnější a zkušenější. Jsem šampionkou střední váhy přes osm let a nikdo mě za tu dobu nedokázal porazit. Nemohu se dočkat, až ukážu světu, kdo je nejlepší boxerkou světa.“ – Prozradila zámořským médiím světová dvojka střední váhy. „Do profesionálního boxu jsem vstoupila, protože hledám největší možné výzvy. Připravím se tak, jak nejlépe umím a 13. dubna zdolám Christinu Hammer. Nic mě nezastaví na mé cestě stát se nejlepší šampionkou všech dob. Chci popularizovat ženský box. Chci být nejlepší ženskou bojovnicí a zapsat se do historie.“ – Kontrovala aktuální jednička střední váhy a držitelka tří ze čtyř prestižních titulů.