Vémola uškrtil Iliče v prvním kole a má titul!

Karlos VémolaMáme za sebou galavečer Oktagon 34 na pražské Štvanici. V Oktagonu vyhráli Pipek, Holota, Macek, Škvor, Široký, Paulus, Kertész a Legierski. Titulový duel ovládl Karlos „Terminátor“ Vémola“ když v prvním kole uškrtil Srba Aleksandara „Jokera“ Iliče!

Galavečer pod otevřeným nebem odstartoval duel v lehké váze mezi německým zápasníkem Simeonem Kapuyou a domácím bijcem Martinem Pipkem. Šestadvacetiletý Pipek svůj debut mezi profesionály zvládl a německého reprezentanta sestřelil v prvním kole a následně jen na zemi dokončil.

Vácvlav Holota

V českém duelu velterové váhy dominoval Václav Holota, který v krvavé řežbě utáhnul v prvním kole Maxe Handanagiće. O jediný dámský duel se postarali v bantamové váze Cornelia Holm ze Švédska a Polka Róża Gumienna. Vyrovnaný zápas došel až do bodového rozuzlení, kde se všichni rozhodčí přiklonili na stranu Holm, která si tak po porážkách s Pudilovou a Szábovou připisuje druhé vítězství v Oktagonu.

Cornelia Holm

V dalším duelu ukázal neskutečnou demolici domácí bijec Filip Macek, který skvěle sundal rychlou otočkou v prvním kole Fina Mikaela Silanderea a následně ho na zemi dokončil. Po zápase si řekl o odvetnou titulovou bitvu s Jonasem Magardem. Pro Macka by to byla již třetí titulová bitva v Oktagonu, ty předchozí s Tomášem Deákem a Jonasem Magardem prohrál na body.

Filip Macek

Ve střední váze se utkali domácí bijec Michal Kotalík a norský zápasník Ole Magnor. Duel začal zostra a Kotalík svého soupeře hned zasypal přesnými údery a poslal k zemi. Nicméně Magnor se z problémů dokázal dostat a naopak na konci kola převzít otěže na svou stranu. Ve druhém kole došla Kotalíkovi šťáva a Magnor jej na zemi čistě uškrtil.

David Moon

V pérové váze dominoval kanadský zápasník David Moon, jenž ve druhém kole zničil domácího Michala Konráda. První část karty uzavřel duel v polotěžké váze Daniel Škvor vs Panagiotis Stroumpoulis. Domáví válečník parádním kolenem poslal řeckého zápasníka k zemi, kde jej ukončil. Škvor si tak připisuje čtvrté vítězství v řadě.

Jan Široký vs Tomáš Fiala

Hlavní kartu večera otevřel duel lehké váhy mezi českými bijci Janem Širokým a Tomášem Fialou. Zápas začal lepé „Fidži“, ale rychle převzal otěže Široký a ve třetím kole Fialu ukončil. Široký si tak připisuje druhou výhru v řadě. Na druhé straně Fiala již třetí porážku v řadě. V pérové váze ovládl velmi vyrovnanou bitvu Slovák Roman Paulus, který vybodoval polského ranaře Dawida Karetu.

Máté Kertész

Ve velterové váze se střetli maďarský bijec Máté Kertész a Bulhar Vladislav Kanchev. Bulharský zápasník začal zápas aktivně a Kertésze zaskočil. Nicméně Maďar se po rychlém úvodu otřepal a zbytek zápasu byl čistě v jeho režii a dokráčel za jasným vítězstvím na body. Kertész si tak spravil chuť po březnové porážce s Bojanem Veličkovičem.

Mateusz Legierski vs Matouš Kohout

Do hlavního předzápasu večera nastoupili lehké váhy (ani jeden z fighterů neudělali váhu a navážili přes 72 kilogramů) Matouš Kohout a Mateusz Legierski. Polský „Dynamite“ dokázal vyrovnaný duel ukončit ve třetím kole, kdy českého bijce utáhl a připsal si pátou výhru v řadě. V organizaci Oktagon je tak stále neporažený a chce titul.

Karlos Vémola

Hlavní duel večer nabídl souboj o titul polotěžké váhy mezi domácím „Terminátorem“ Karlosem Vémolou a srbským „Jokerem“ Aleksandarem Iličem. Vémola začal duel podle plánu a po chvilce přetahování si Iliče parádně hodil, kdy ho začal tvrdě masírovat lokty. Po chvilce už začal být srbský bojovník otevřený a začal hodně krvácet. Minutu před koncem Iliče chytil a nekompromisně uškrtil a má titul. Po zápase vyzval Patrika Kincla, kterému by chtěl sebrat titul ve střední váze.


PŘEDZÁPASY

Lehká váha
Martin Pipek 🇨🇿🆚🇩🇪 Simeon Kapuya
1. kolo TKO

Velterová váha
Václav Holota 🇨🇿🆚🇨🇿 Max Handanagić
1. kolo SUB

Bantamová váha
Cornelia Holm 🇸🇪🆚🇵🇱 Róża Gumienna
Na body

Bantamová váha
Filip Macek 🇨🇿🆚🇫🇮 Mikael Silander
1. kolo SUB
Střední váha
Ole Magnor 🇳🇴🆚🇨🇿 Michal Kotalík
2. kolo SUB
Pérová váha
David Moon 🇨🇦🆚🇨🇿 Michal Konrád
2. kolo TKO
Polotěžká váha

Daniel Škvor 🇨🇿🆚🇬🇷 Panagiotis Stroumpoulis
1. kolo TKO

Oktagon 34

HLAVNÍ KARTA

Lehká váha
Jan Široký 🇨🇿🆚🇨🇿 Tomáš Fiala
3. kolo TKO

Pérová váha
Roman Paulus 🇸🇰🆚🇵🇱 Dawid Kareta
Na body

Velterová váha
Máté Kertész 🇭🇺🆚🇧🇬 Vladislav Kanchev
Na body

Lehká váha
Mateusz Legierski 🇵🇱🆚🇨🇿 Matouš Kohout
3. kolo SUB
Polotěžká váha (TITUL)
Karlos Vémola 🇨🇿🆚🇷🇸 Aleksandar Ilič
1. kolo SUB


Co nás v Oktagonu čeká 👊🥊👊

 

Oktagon 35

17.9.2022 – Brno, ČR
Oktagon 35

Střední váha (TITUL)
Patrik Kincl 🇨🇿🆚🇫🇷 Alex Lohoré
Střední váha
Nathan Christián Dzaba 🇸🇰🆚🇨🇿 Adam Raiter
Lehká váha
Karol Ryšavý 🇸🇰🆚🇸🇰 František Fodor
Velterová váha
Robert Pukač 🇸🇰🆚🇸🇰 Tomáš Meliš
Lehká váha
Vojto Barborík 🇸🇰🆚 TBA
Střední váha
Al Matavao 🇦🇸🆚🇸🇰 Radovan Úškrt


Oktagon 36

15.10.2022 – Frankfurt, Německo
Oktagon 36

Polotěžká váha
Stephan Pütz 🇩🇪🆚🇨🇿 Miloš Petrášek
Velterová váha
Christian Eckerlin 🇩🇪🆚🇧🇷 Denilson Neves de Oliveira
Velterová váha
Christian Jungwirth 🇩🇪🆚 TBA
Velterová váha
David Zawada 🇩🇪🆚 TBA
Lehká váha
Niklas Stolze 🇩🇪🆚 TBA


Oktagon 37

3.12.2022 – Ostrava, ČR
Oktagon 37

Velterová váha (TITUL)
David Kozma 🇨🇿🆚🇧🇷 Kaik Brito


Oktagon 38

30.12.2022 – O2 Aréna, Praha, ČR
Oktagon 38