Vémola porazil Marpa ve čtvrtém kole!

Karlos VémolaMáme za sebou povedený galavečer boxu, který nemá na české poměry obdoby. Vyhrála Sedláčková, Lengál, Mané, Mikulášek, Sivák. Pirát kontroverzně pouze remizoval s Melounem a Vémola porazil Marpa, když nepochopitelně zápas ukončil rozhodčí Jan Frána!

To o čem si všichni pořadatelé profesionálního boxu můžou nechat jen zdát, to dokázala MMA organizace Oktagon. Galavečer profesionálního boxu nazvaný Oktagon Underground vyprodal pražskou O2 arénu. V České republice jsme vesměs zvyklý na to, že boxerské duely nejsou dobré kvality, nemají důstojné zázemí a pořadatelsky jsou na velmi malé úrovni. Ať už jde o vážení, veřejné vážení, promo nebo o komunikaci s médii bylo ze strany organizace Oktagon vše na nejvyšší možné úrovni a ostatní pořadatelé profesionálního boxu by si měli vzít příklad a možná potom bude o profesionální box opět zájem.

Oktagon Underground

Galavečer otevřeli dva duely podle pravidel thajského boxu v rámci Undergroundu. V tom prvním Jasně dominoval český bijec Melvin Mané, který v polovině v prvního kola sestřelil Poláka Adama Kosuta. Do druhé duelu naskočili domácí bijec Luděk Greguš a italský šampión Alessio Malatesta. Greguš do svého soupeře vlétl jako uragán a ve druhém kole dokázal dostat Itala do počítání. Ve třetím kole si už zápas chytře pohlídal a došel si tak pro bodové vítězství a především velmi cenný skalp.

Melvin Mané vs Adam Kosut

Po dvou duelech Undergroundu přišli na řadu boxerské duely. V prvním duelu se utkali domácí Jakub Bahník a slovenský bijec Milan Paleš. Zápas nabídl parádní bitvu, která měla tempo a oba zápasnici bojovali až do konce. Nicméně slovenský fighter byl tím lepším v ringu a zaslouženě dokráčel do bodového vítězství. Do dalšího zápasu vstoupili Vladimír Lengál a Michael krčmář. Oba borci se už utkali loni v únoru a podle pravidel thajského boxu slavil vítězství Krčmář. Boxerský duel začal překvapivě vyrovnaně a Lengál měl pomalejší rozjezd a začátek zápasu prospal. Otěže převzal až ve třetím kole a začal jasně dominovat. Rozhodčí tak neměli jednoduchou práci a nakonec se přiklonili na stranu Vladimíra Lengála.

Vladimír Lengál vs Michael Krčmář

Předzápasovou kartu uzavřel ženský duel ve váze do 62 kilogramů mezi domácí Lucií Sedláčkovou a bulharskou sniperkou Milenou Kolevou. Jednalo se o jediný zápas večera, který nebyl brán jako exhibice a zapíše se do statistik portálu Boxrec. V zápase byl znát značný váhový rozdíl, který Sedláčková doháněla rychlostí a Bulharka těžila ze silného úderu. Sedláčková byla lehce lepší, nicméně Koleva několika údery tvrdě s českou boxerkou otřásla. Duel došel až do konce všech vypsaných kol a rozhodčí rozhodli o vítězství domácí boxerky.

Milena Koleva vs Lucie Sedláčková

Hlavní kartu otevřel duel do 85 kilogramů mezi brazilským válečníkem Leandrem Silvou a slovenským bijcem Markem Mazuchem. Brazilský tvrďák jasně dominoval v prvním kole a vypadalo to, že Mazuch bude mít velké problémy. Jenže Mazuch ve druhém kole skvěle Silvu trefil a uspal tvrdým úderem na bradu.

Marek Mazuch

V dalším zápasu se představili „Baba Jaga“ Václav Mikulášek a Michal Kotalík, který se vrací před fanoušky poprvé od roku 2018. Posledních 3,5 roku strávil Kotalík ve vězení za napadení. Po prvním kole, které nabídlo několik zajímavých přestřelek převzal otěže Mikulášek. Kotalík se sice snažil, ale dlouhá pauza a ne top fyzička byla na fighterovi znát. Mikulášek měl od druhého kola menší problém s pravou rukou a musel ji v zápase šetřit a změnil kvůli tomu i gard. Nicméně si zápas pohlídal a došel si za vítězstvím na body.

Václav Mikulášek vs Michal Kotalík

Ve váze do 77 kilogramů nastoupili slovenští bijci „Rony“ Ronald Paradeiser a „Dracula“ Vladimír Moravčík. Zápas byl velmi vyrovnaný a Paradeiser dominoval v pohybu, přesnosti a Moravčík naopak v tvrdosti. O vítězi tak opět museli rozhodnout sudí, kteří se přiklonili na stranu slovenského Draculy.

Vladimír Moravčík vs Ronald Paradeiser

Do dalšího zápasu nastoupily domácí hvězda Václav Sivák a dánský tvrďák Jonas Magard. Už na včerejším vážení bylo vidět, že je zápas hodně vyhrocený a oba soupeři si slibovali rychlý konec. Ten nakonec nepřišel, ale viděl jsme tah na jednu bránu z pohledu Václava Siváka, který tak vyhrává jasně na body.

Václav Sivák vs Jonas Magard 

Do hlavního předzápasu ve váze do 91 kilogramů nastoupili „Meloun“ Miloš Petrášek a „Pirát“ Samuel Krištofič. První polovina duelu byla velmi vyrovnaná a větší únava se začala projevovat více u českého bijce. Ve třetím kole Pirát ještě přišlápl plyn a začal v duelu dominovat. V posledním kole se oba zápasníci víc věšeli než boxovali, ale i tak byl lépe boxujícím Krištofič. Rozhodčí však zápas nabodovali kontroverzně jako remízový.

Karlos Vémola vs Marpo

O hlavní zápas galavečera se ve váze do 84 kilogramů postarali český „Terminátor“ Karlos Vémola a rapper Otakar Petřina alias Marpo. Fighteři se do sebe pustili poměrně zostra, Karlos na Marpa tlačil celým tělem snažil se mu ubírat sílu, na druhé straně Marpo byl přesnější v úderech. V dalším kole opět začal Vémola tlačit celým tělem na Marpa a byl za to napomínán i rozhodčím. Vémola prakticky nepouštěl Marpa do žádných akcí a tlačil jej celá kola do provazů svou sílou. Nicméně do osudu utkání zasáhl ringový sudí Jan Frána a duel nepochopitelně a necitelně ukončil ve čtvrtém kole.

Karlos Vémola vs Marpo

Ondřej Novotný


PŘEDZÁPASY

91 kg (Underground)
Melvin Mané 🇨🇿🆚🇵🇱 Adam Kosut
1. kolo KO
69 kg (Underground)
Luděk Greguš 🇨🇿🆚🇮🇹 Alessio Malatesta
30:25 – 30:25 – 30:25
75 kg Box (4×3 min)
Milan Paleš 🇸🇰🆚🇨🇿 Jakub Bahník
40:37 – 40:36 – 40:36
71 kg Box (4×3 min)
Vladimír Lengál 🇨🇿🆚🇨🇿 Michael Krčmář
39:38 – 39:38 – 39:37
62 kg Box (6×2 min)
Lucie Sedláčková vs 🇨🇿🆚🇧🇬 Milena Koleva
59:56 

Václav Mikulášek

Václav Sivák

HLAVNÍ KARTA

85 kg Box (4×3 min)
Marek Mazuch 🇸🇰🆚🇧🇷 Leandro Silva
2. kolo KO
91 kg Box (4×3 min)
Václav Mikulášek 🇨🇿🆚🇨🇿 Michal Kotalík
39:37 – 39:37 – 37:39
77 kg Box (4×3 min)
Vladimír Moravčík 🇸🇰🆚🇸🇰 Ronald Paradeiser
40:37 – 39:38 – 39:37
64 kg Box (4×3 min)
Václav Sivák 🇨🇿🆚🇩🇰 Jonas Magard
40:36 – 40:36 – 40:36
91 kg Box (4×3 min)
Samuel Krištofič 🇸🇰🆚🇨🇿 Miloš Petrášek
40:37 – 38:38 – 37:40 – Remíza
84 kg Box (6×3 min)
Karlos Vémola 🇨🇿🆚🇨🇿 Otakar Petřina
4. kolo TKO

Karlos Vémola