Velký texaský galavečer Matchroom Boxing! Hlavní protagonisté stanuli tváří v tvář!

Již 29.2.2020 nás čeká velký texaský galavečer stáje Matchroom Boxing, na kterém vystoupí taková jména jako Joseph Parker, Mikey Garcia, Jessie Vargas, Khalid Yafai, Julio Cesar Martinez, či Roman Gonzalez.

Již ze soboty na neděli budeme svědky velkého galavečeru, který se odehraje v texaském Friscu a kde půjde hned o dva pásy mistra světa. Pětadvacetiletý mexický šampion WBC muší váhy Julio Cesar „El Rey“ Martinez (15-1-0, 12 KO) bude poprvé hájit svůj pás proti neporaženému devětadvacetiletému britskému válečníkovi Jay Harrisovi (17-0-0, 9 KO).

Druhá titulová bitva přinese střet aktuálního šampiona WBA super muší váhy Khalida „Kal“ Yafaie (26-0-0, 15 KO) s bývalým světovým šampionem čtyř váhových kategorií Romanem „Chocolatitem“ Gonzalezem (48-2-0, 40 KO). Dvaatřicetiletý Nikaragujec se snaží dostat zpět na vrchol po dvou prohrách s Wisaksilem Wangekem z roku 2017. Aktuálně má na svém kontě dvě výhry před limitem v řadě a nyní jej čeká neporažený šampion. Pro toho je to už šestá obhajoba pásu WBA.

V hlavních předzápasech se objeví i bývalý šampion WBO těžké váhy Joseph Parker (26-2-0, 20 KO), který si to rozdá s neznámým devětatřicetiletým Američanem Shawndellem Terellem Wintersem. Aktuálně sedmatřicátý muž těžké váhy měl totiž fantastický minulý rok. V dubnu sice padl s neporaženým polským válečníkem Jezewskim těsně na body, ale následovala nečekaná výhra nad sedmadvacetiletým neporaženým talentem Oleksandem Teslenkem a před limitem také zvládl zkušeného Sergieje Werwejka. To osmadvacetiletý Novozélanďan toho příliš nestihl. Za rok 2019 odboxoval jediný duel, kdy se trápil deset kol se čtyřicetiletým Alexem Leapaiem.

Hlavní duel večera bude opravdová hvězdná lahůdka. Bývalý světový šampion čtyř váhových kategorií Mikey Garcia (39-1-0, 30 KO) si to rozdá o uvolněný diamantový titul WBC welterové váhy s bývalým šampionem dvou váhových kategorií Jessiem „The Pride of Las Vegas“ Vargasem (29-2-2, 11 KO). Dvaatřicetiletý rodák z Kalifornie naposledy bojoval 16.3.2019 když v titulové bitvě nestačil na šampiona IBF welterové váhy Errola Spence Jr. a podlehl mu na body. O dva roky mladší rodák z Las Vegas se také objevil v minulém roce pouze jednou v ringu. Zkušeného Humberta Sota zlikvidoval v šesti kolech.