Velký respekt z obou stran. Dillian Whyte se střetl s Alexanderem Povetkinem tváří v tvář!

Již 2.5.2020 se v Manchesteru střetne prozatímní šampion WBC těžké váhy Dillian „The Body Snatcher“ Whyte (27-1-0, 18 KO) s bývalým šampionem Alexanderem „Ruským Vítězem“ Povetkinem (35-2-1, 24 KO) a z obou stran jde cítit maximální respekt.

Aktuální světová sedmička Alexander Povetkin má zřejmě ve svých čtyřiceti letech to nejlepší za sebou, což tak nějak ukázaly poslední tři souboje ruského veterána. V září roku 2018 nestačil na aktuálního krále těžké váhy Anthonyho Joshuu, který jej ukončil v sedmém kole. To však Povetkinova forma byla ještě celkem kvalitní. Navíc prohra s o deset let mladším Joshuou, jenž ukončil před limitem i Wladimira Klitschka rozhodně není ostuda. Ovšem fyzická kondice už nebyla to, co bývala. To se ostatně potvrdilo i v soubojích s Hughiem Furym a Michaelem Hunterem. S mladým, ale hodně pasivním Britem to ještě zvládl vítězně, ovšem aktivní Američan mu již nehezky zatápěl.

Každopádně Whyte rozhodně svého ruského soupeře nepodceňuje a z obou stran je cítit velký respekt. „Je stále velice nebezpečný. Udělal Joshuovi spoustu problémů a následně zdolal Hughieho Furyho. Rozhodně jej nepřehlížím, protože vím, že přijde ve stoprocentní formě. Navíc je neskutečně tvrdý a zkušený.“ – Sdělil britským médiím prozatímní šampion WBC, jenž prohrál pouze jednou ve své kariéře a to s aktuálním králem těžké váhy. „V Saúdské Arábii ukázal, že má stále ještě hodně paliva ve své nádrži a že je stále extrémně nebezpečný. Mám k němu obrovskou úctu, ale jakmile vstoupíme do ringu tak zažije brutální násilí mého zvířecího instinktu.“ – Dokončil své vyprávění aktuálně šestý muž světového žebříčku.