Velký galavečer Matchroom Boxing v Oxon Hill je zde. Karta je nabitá i bez Usyka!

Dlouho očekávaný galavečer v MGM National Harbor v americkém městě Oxon Hill je zde. Fanoušci sice přišli o debut Oleksandra Usyka v těžké váze, ale i tak je karta nabitá hvězdnými jmény. Pojďme se tedy podívat, na co se můžeme těšit.

A začneme hned ženskou dvojicí. Americká šampionka WBC v super lehké váze, Jessica „CasKILLA“ McCaskill (6-2-0, 3 KO), si to rozdá v sjednocujícím souboji s šampionkou WBA, Anahi Esther „La Indiecita“ Sanchez (19-3-0, 11 KO). Světová jednička prohrála ve své kariéře jen dvakrát. Jednou sporně na body s krajankou Katonyou Fisher a následně s irskou hvězdou, Katie Tylor. McCaskill sice prohrála jednoznačně na body, ale irskou válečnici řádně potrápila. Sanchez taktéž prohrála s rodačkou z Bray a taktéž až na body, ovšem mnohem jednoznačněji, než americká bojovnice, dokonce se objevila ve druhém kole na podlaze ringu.

Aktuální světová devatenáctka lehké váhy a držitel mezinárodního titulu WBC, Devin „The Dream“ Haney (21-0-0, 13 KO), bude svůj pás hájit proti nepříjemnému Mexičanovi, Antonio Moranovi (24-3-0, 17 KO). Teprve dvacetiletá americká hvězdička platí za obrovský talent lehké váhy a tímto soubojem by si jistě mohl říct o velkou titulovou šanci. Ovšem šestadvacetiletý mexický válečník, který okupuje osmatřicátou pozici lehké váhy nebude snadným soupeřem. V roce 2018 totiž hodně potrápil bývalého šampiona Josého Pedrázu a padl s ním v hodně vyrovnané bitvě až na body 3×96-94.

Součástí galavečera budou i dva duely těžkých vah. Aktuální světová sedmatřicítka, Michael „The Bounty“ Hunter (16-1-0, 11 KO), se utká s nepříjemným Brazilcem a UFC veteránem, Fabiem Maldonadem (26-2-0, 25 KO). Devětatřicetiletá brazilská pětka těžké váhy sice nepředstavuje takovou kvalitu, jako Ustinov, či Bakole, ovšem favority dokáže hodně potrápit. V roce 2018 se s ním natrápil Oscar Rivas a o rok později se s ním deset kol přetahoval i Oleksandr Teslenko. Třicetiletý Hunter tedy může být prvním borcem, který odolného Maldonada ukončí před limitem.

Další těžkou váhou na seznamu v Oxon Hill bude i chorvatský hrdina a bronzový olympionik z Ria, Filip Hrgovič (7-0-0, 5 KO). Teprve šestadvacetiletý rodák ze Záhřebu se poprvé představí pod spolu-promotérskou smlouvou se streamingovým gigantem DAZN a zároveň se poprvé představí i americkému publiku. Jeho soupeřem bude osmatřicetiletý Američan, Gregory „Bad News“ Corbin (15-1-0, 9 KO), kterého většina fanoušků zná z duelu s bývalým šampionem IBF, Charlesem Martinem. V tomto duelu sice Corbin prohrál před limitem, ovšem kvůli diskvalifikaci za rány pod pás. Doufejme tedy, že si tentokrát nekalé praktiky odpustí a budeme svědky pěkné bitvy.