Velké britské derby přesunuto! Joe Joyce se střetne s Danielem Duboisem až v červenci!

Tak i promotér Frank Warren nakonec vzdal svoje snažení a souboj mezi světovou dvacítkou Joe „Juggernaut“ Joycem (10-0-0, 9 KO) a světovou pětadvacítkou Danielem „Dynamite“ Duboisem (14-0-0, 13 KO) přesunul z dubna na červenec.

Britská komise včera podpořila premiéra Borise Johnsona v boji proti koronaviru a přijala doporučená opatření. S okamžitostí tedy zrušila všechny galavčerery plánované na britskou půdu až do konce března a podle veškerých informací se tento zákaz může protáhnout až do dubna, možná i května. Frank Warren sice ještě před pěti dny hrdě hlásil, že se tato opatření rozhodně nedotknou plánovaného britského derby mezi čtyřiatřicetiletým Joycem a o dvanáct let mladším Duboisem, ale i on nakonec naznal, že bude lepší souboj přeložit.

 

Původně se oba britští obři měli setkat 11.4.2020 v londýnské O2 Aréně, ale zcela jistě by v rámci několika dní došlo ke zrušení boje a tak se Warren rozhodl netrápit své borce a včas přerušit jejich přípravy. Střet 196 centimetrů vysokého „Dynamitu“ se 198 centimetrů vysokým „Kolosem“ proběhne na stejném místě jen o tři měsíce později, tedy 11.7.2020. Podle veškerých informací se Eddie Hearn chystá také přesunout souboj aktuálního krále těžké váhy Anthonyho „AJ“ Joshuy (23-1-0, 21 KO) s Kubratem „The Cobra“ Pulevem (28-1-0, 14 KO). Aktuálně je duel naplánovaný na 20.6.2020, ale zřejmě se o měsíc posune. Rozhodně nás tedy čeká nabitý červenec.