Velká Loupež! Českého válečníka okradli bodový sudí v Rusku!

Václav „Vlk“ Pejsar (14-9-0, 12 KO) předvedl v ruském Krasnojarsku perfektní výkon, přesto si vítězství nad Dmitryem „The Russian Hammer“ Kudryashovem (24-3-0, 23 KO) nepřipisuje, jelikož jej okradli bodový sudí.

Pětatřicetiletý plzeňský bijec Václav Pejsar si z Ruska neodváží cenný skalp elitního borce křížové váhy Dmitrye Kudryashova, avšak k překvapení daleko neměl. Český „Vlk“ vlétl do soupeře od začátku duelu bez bázně a hany a byl jednoznačně tím lepším v ringu. Zkušený Rus? Ten absolutně nevěděl, co má dělat. Jeho obrana byla děravá a největší zbraně ani nepoužíval. Za to český bijec perfektně tlačil svého soka do provazů, kde následně souboj svazoval a kontroloval. První světlá chvilka ruského borce přišla ve čtvrtém kole, když se mu podařilo Pejsara poslat na podlahu ringu. Ten však okamžitě vstal a bojoval dál.

Celý souboj tak byl naprosto v režii českého válečníka, který si pomalu kráčel k fantastickému triumfu. Dokonce i roh Kudryashova upozorňoval, že prohrává a že musí pro svoji výhru hodně zabrat. Světová sedmnáctka a ruská čtyřka křížové váhy poslechla. Osmé a deváté dějství doslova vydřela na svoji stranu, ale přesto byl v posledním dějství opět lepší Pejsar. Poslední kolo také mělo rozhodnout ve prospěch českého borce, no bodový sudí viděli souboj jinak. Semen Stakheev nabodoval duel 97-93 pro domácího borce, Irakli Malazonia viděl vítěze taktéž ve svém krajanovi v poměru 95-94. Jediný, kdo měl trošku soudnosti byl třetí do party Roman Petrov, který zcela kriticky a správně viděl duel pro Pejsara v poměru 97-93 (ProBoxing viděl souboj stejně). Absolutní krádež v Rusku tak českého zástupce připravila o hodně cenné vítězství.