Ve skotském Glasgow se rozhodne o finalistech WBSS v super lehké a bantamové váze!

Hned dva velké galavečery budou bavit publikum ve Velké Británii. Zatímco anglické fanoušky bude bavit duo Saunders-Isufi, tak skotské fanoušky budou bavit dva semifinálové boje boxerské ligy mistrů, WBSS.

Emmanuel Rodriguez (19-0-0, 12 KO) vs. Naoya Inoue (17-0-0, 15 KO) – V semifinále WBSS bantamové váhy na sebe narazí dva neporažení borci. Světová dvojka a držitel regulérního titulu WBA, Naoya „Monster“ Inoue a světová osmička a držitel titulu IBF, Emmanuel „Manny“ Rodriguez. Japonské šestadvacetileté „Monstrum“ je považováno za přízrak bantamové váhy a jednoho z nejtalentovanějších boxerů současné scény. V posledních sedmi zápasech Inoue totiž zlikvidoval všechny soupeře před limitem a ty poslední dva dokonce sfoukl hned v prvním kole. Impozantní na padesátikilového borce nemyslíte? To stejně starý Portoričan se ve čtvrtfinále hodně natrápil. S australským borcem, Jasonem Moloneyem, došel duel až na body, kde Rodriguez mohl slavit těsnou bodovou výhru 2×115:113 a 113:115.

Josh Taylor (14-0-0, 12 KO) vs. Ivan Baranchyk (19-0-0, 12 KO) – Hlavní souboj večera obstará domácí hvězdička a rodák z Edinburghu, Josh „The Tartan Tornado“ Taylor. Osmadvacetiletá trojka super lehké váhy a držitel stříbrného titulu WBC narazí na světovou devítku a šampiona IBF, Ivana „The Beast“ Baranchyka. O dva roky mladší Bělorus, který dlouhodobě žije v Miami, ve čtvrtfinále WBSS překvapil, když porazil neporaženého švédského borce Anthonyho Yigita. Ovšem nyní před ním stojí větší výzva. Taylor má totiž za sebou větší bitvy, ve kterých dokázal zdolat před limitem ostrovního rivala Oharu Daviese, na body zničil Viktora Postola a ve čtvrtfinále ukončil americkou hvězdu, Ryana Martina. Dojde si skotské „Tornádo“ pro skalp Regise Prograise do finále, nebo bude slavit „Bestie“ z východu?