Vážení: Avanesyan vs Kelly!

Máme zde video z dnešního vážení k titulovému zápasu David Avanesyan vs Josh Kelly. Obhájí ruský bijec David Avanesyan Evropský titul?

20.2.2021, Wembley, Londýn, VB
Velterová váha
David Avanesyan vs Josh Kelly

Ruská jednička a světová jedenáctka “Ava” David AVANESYAN (26-3-1, 14 KO) a neporažená britská trojka a světová čtyřiadvacítka “Pretty Boy” Josh KELLY (10-0-1, 6 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o Evropský titul EBU!

Vážení
David Avanesyan: 66,4 kg
Josh Kelly: 66,2 kg

Úřadující Evropský šampión, dvaatřicetiletý Rus David Avanesyan získal pás 30. března 2019, když v devátém kole ukončil španělskou jedničku Kermana Lejarragu. Španěl byl ale v celém zápase lepší a na body vedl a tak se oba týmy domluvili na odvetě.

Ta se nakonec konala o půl roku později a ruský boxer ukončil Španěla již v prvním kole a Evropský titul EBU tak pohodlně obhájil. Naposledy pás obhajoval v prosinci téhož roku, kdy knockoutoval v prvním kole dalšího Španěla Jose Del Ria.

Nyní má proti sobě neporaženého britského boxera Joshe Kellyho, ten měl v roce 2019 v držení mezinárodní titul organizace WBA, jenž získal nad Polákem Przemyslawem Runowskim, kterého jasně vybodoval. Následně pouze remizoval s Američanem Rayem Robinsonem a dále o pás nebojoval. Naposledy stál v ringu v prosinci 2019, kdy v deseti kolech jasně vybodoval Nikaragujce Wistona Campose.

David Avanesyan a Josh Kelly se měli původně utkat už v prosinci 2018, poté v březnu 2019 a nakonec letos v lednu. Pandemie koronaviru však zápas opět odložila a dočkáme se jej zítra!
Zápas bude vysílat Sky Sport a DAZN.