Vasiliy Lomachenko se v Londýně střetne s Lukem Campbellem!

31.8.2019 se na slavnostním galavečeru v Londýně se střetne, o uvolněný titul WBC, šampion WBA a WBO v lehké váze, Vasiliy „Hi-Tech“ Lomachenko (13-1-0, 10 KO), s domácím borcem, Lukem Campbellem (20-2-0, 16 KO).

Podle promotérů obou borců je již vše skoro hotové. Bob Arum i Eddie Hearn se domluvili, že souboj proběhne na britských ostrovech, kde Lomachenko ještě neměl možnost bojovat. Výhodu domácího prostředí tedy bude mít Luke Campbell, který má momentálně na kontě tři výhry v řadě. Jednatřicetiletý rodák z Hullu naposledy prohrál v roce 2017, kdy velmi těsně na body padl s venezuelským borcem, Jorgem Linaresem. Ano, přesně s tím Linaresem, který dokázal ukrajinského fenoména poslat do počítání a následně s ním padl technickým knockoutem v desátém kole.

Stejně starý Ukrajinec naprosto dominuje lehké váze. Postupně ukončil Walterse, Sosu, Marriagu, Rigondeauxe, Linarese a naposledy zdolal Anthonyho Crollu. Jediný, kdo dokázal ustát Lomachenka za poslední tři roky byl Jose Pedraza, ale to jen díky obrovskému srdci, jelikož se také objevil dvakrát na podlaze ringu. Lomachenko má nyní možnost přidat do sbírky třetí titul v lehké váze. Jeho soupeř dostává druhou titulovou šanci a zároveň bude mít možnost pomstít svého krajana Crollu.