Vasiliy Lomachenko chce Gervontu Davise. Bob Arum je proti!

Tento duel chce hodně fanoušků boxu a chce jej i jednatřicetiletý ukrajinský fenoménem jménem Vasiliy Lomachenko (12-1-0, 9 KO). Jenže jeho promotér, Bob Arum, není z této myšlenky zrovna dvakrát nadšený.

Veškerý humbuk začal po únorovém duelu Gervonty Davise s Hugem Ruizem. Na tiskové konferenci se totiž objevil i legendární Floyd Mayweather, velký to kamarád Davise a rozpoutal zajímavou debatu. „Nebudeme zpochybňovat ničí kvality, ale to neznamená, že se někomu vyhýbáme. Lomachenko musí v krátkém časovém horizontu odboxovat, co nejvíce duelů, protože mu bude brzy čtyřicet. Gervonta je o deset let mladší, což nám dává velkou výhodu. Nespěcháme. Tank musí pokračovat v tom, co dělá. Vydělává stejně peníze, jako Lomachenko a vede si celkově lépe. Podívejte se na duel s Jose Pedrazou. Davis ho ukončil v sedmém kole. Lomachenko ho nedokázal ukončit před limitem a ještě boxoval na distanc.“ – Prozradil legendární „Money“ po duelu svého kamaráda, který chce kráčet v jeho stopách.

Toto prohlášení samozřejmě rozčílilo samotného Lomachenka a tým kolem něj. Jednatřicetiletý Ukrajinec tak chce bezpodmínečně tento duel. „ Až vyhraji všechny tituly v lehké váze, tak bych se chtěl pokusit jít o váhovou kategorii níže a bojovat s Davisem. Je to jen obchodník, ale není to boxer. Všichni to ví. Klidně s ním budu bojovat zdarma, ale on by se mnou do ringu nikdy nevstoupil. Nikdy. Oba máme jiného promotéra a politika boxu zabrání tomuto souboji.“ – Prohlásil aktuální šampion WBA a WBO lehké váhy a za pravdu mu dává i vyhlášení jeho promotéra Boba Aruma. „ Zapomeňte na Gervontu Davise, on je jiná váhová kategorie. Nebudeme v tomto ohledu diskutovat s Alem Haymonem. Nepotřebujeme Gervontu Davise. Pokud by jejich strana byla ochotna se domluvit a dát slušnou nabídku, tak budeme poslouchat, ale v jiném případě o tento duel nestojíme.“ – Prohlásil zkušený promotér a šéf stáje Top Rank.