Vasila Ducára čeká další výlet za hranice rodné vlasti. V Rusku se střetne s Alekseiem Egorovem!

Světovou osmatřicítku a českou dvojku křížové váhy čeká opět výprava za hranice rodné vlasti, když se 12.3.2020 střetne v Rusku s neporaženou světovou osmnáctkou a ruskou trojkou Alekseiem Egorovem (10-0-0, 7 KO).

Třicetiletý rodák ze Znojma opět míří za hranice, aby dobýval svět profesionálního boxu. Vasil Ducár se v minulosti představil na britské půdě, kde slavil vítězství knockoutem ve druhém kole nad Nickem Parpou. V roce 2018 si vezl cenné vítězství i z Francie, kde ukončil neporaženého domácího borce Samuela Kadjeho. O necelý rok později se český válečník podíval i do Jihoafrické republiky. Titulovou bitvu s šampionem IBO Kevinem Lerenou prohrál na body, ale předvedl rozhodně kvalitní výkon a ještě si připsal úspěšnou žádost o ruku přímo v ringu. Bohužel ani poslední zahraniční mise se světové dvojce napříč všemi vahami nepovedla. V listopadu minulého roku nestačil v bitvě o titul WBC Francophone na Herveho Lofidiho.

Skóre soubojů mimo rodnou hroudu má tedy 2:2 a to rozhodně není špatné. Navíc s absolutní světovou špičkou dokázal Ducár držet krok a vždy padl po velice vyrovnaném duelu na body. Nyní jej však čeká výlet do ruské Kazaně, kde se 12.3.2020 střetne s neporaženým ruským borcem Alekseiem Egorovem. Troufám si říct, že tento osmadvacetiletý ruský borec bude tím nejtěžším soupeřem v kariéře českého lva. Vždyť v poloprofesionální lize WSB třikrát porazil dvojnásobného mistra světa a dvojnásobného stříbrného medailistu z olympijských her Clemente Russoa. Mezi profíky také nasbíral cenné skalpy. Lateefa Kayodeho ukončil v šestém kole, bývalého šampiona IBO super střední a polotěžké váhy Thomase Oosthuizena zdolal na body.

V minulém roce si pak připsal další dvě vítězství nad zkušenými Ukrajinci Serhiyem Radchenkem a Romanem Golovashchenkem. Český borec však věří, že se mu konečně podaří prolomit smůlu z posledních bojů. „12 dní do zápasu, kterým doufám prolomím smůlu mezi světovou elitou a pevně se usadím ve světové Top 20. Připravě jsem dal vše, dokonce jsem ani nezapil narození dcery, takže doufám, že po příletu se bude slavit rovnou dvojnásob.“ – Sdílel na Facebooku Ducár. My mu pevně držíme pěsti a doufáme, že z Ruska přiveze cenné vítězství a pomstí křivdu, které se dostalo dalšímu českému válečníkovi Václavu Pejsarovi. Ten byl na body okraden v souboji s Dmitry Kudryashovem.