Vasil Ducár odložil oslavu narozené dcery a chystá se dobýt Rusko!

Aktuální světová čtyřicítka a česká dvojka křížové váhy Vasil Ducár (8-2-1, 7 KO) se již dnes utká v Kazani se světovou devatenáctkou a ruskou trojkou Alekseiem Egorovem (10-0-0, 7 KO). Video z vážení!

DNES – Pyramide, Kazaň, Rusko
Křížová váha
Vasil Ducár vs Pyramide, Kazan
Česká dvojka a světová čtyřicítka Vasil DUCÁR (8-2-1, 7 KO) a ruská trojka a světová devatenáctka Aleksei EGOROV se utkají v zápase vypsaném na deset kol!

Vážení
Vasil Ducár: 89,5 kg
Aleksei Egorov: 90,6 kg 

Minulý rok se Vasilu Ducárovi příliš nepodařil, ale své české fanoušky rozhodně nezklamal. V červnu se vydal do Jihoafrické republiky, kde se dvanáct kol srdnatě bil o titul IBO s úřadujícím šampionem Kevinem „The KO Kid“ Lerenou (25-1-0, 12 KO) a byť na body jednoznačně prohrál, tak ukázal solidní výkon proti světové špičce a navíc si odvážel osobní úspěch. Třicetiletý rodák ze Znojma totiž přímo v ringu požádal svoji partnerku o ruku a ta samozřejmě řekla ano. Necelý měsíc po té si Ducár spravil chuť na domácí akci. Na brněnském koupališti Dobrák ukončil Petra Fröhlicha (2-29-1, 1 KO) ve dvou kolech.

Ke konci roku však přišla nabídka na ještě jednu velkou misi. Ve Francii se třicetiletý český lev utkal s domácí hvězdou Hervem Lofidim (14-3-0, 6 KO) a opět nezklamal, byť opět padl na body v poměru 115-113, 116-112 a 117-111. Zkrátka Ducár ze sebe vždy v ringu vymáčkne maximum, ale chybí malý kousek, aby dovezl vítězství zpět do rodné vlasti. To se však nyní pokusí změnit, protože již 12.3.2020 jej čeká velký duel v ruské Kazani s domácí hvězdou Alekseiem Egorovem. Osmadvacetiletý Rus ještě neochutnal hořkost porážky v profesionálním ringu a na svém seznamu má již takové skalpy jako Thomase Oosthuizena, či Lateefa Kayodeho.

„Soupeřovi přednosti budou především síla, zkušenosti a tvrdý úder. U mě to bude asi touha. Chci se dostat do užší světové špičky, kde budu mít možnost opět bojovat o světové tituly.“ – Hlásil ještě před odletem čerstvý otec, který ani nestihl oslavit příchod své dcery na svět, jelikož vše maximálně podřídil přípravě. „Určitě to je obrovský zásah do života. Přípravu mi to snad neovlivnilo, protože oslavy jsem posunul.“ – Usmíval se vždy dobře naladěný Ducár. Českého válečníka ani nijak rozhodil fakt, že ruská strana dělá maximum, aby mu boj znepříjemnila. „Odlet nám naplánovali na úterý v deset večer, takže ideálně strávená noc před vážením.“ – Každopádně Vasilovi přejeme hodně štěstí a věříme, že již prolomí smůlu a přiveze z Ruska velké vítězství