Válka slov Britů neutichá. Fury a Joshua se do sebe pustili skrze média!

To, že se dva bývalý světový šampioni zrovna dvakrát nemusí je známá věc. Nyní se spor mezi Anthonym „AJ“ Joshou (22-1-0, 21 KO) a Tysonem „Gypsy King“ Furym (28-0-1, 20 KO) opět rozhořel.

Pro Tysona Furyho je Anthony Joshua pouhým kulturistou bez špetky talentu. Pro devětadvacetiletého rodáka z Watfordu je zase o dva roky starší rodák z Manchesteru hlupák a ulhanec, který si bere příliš snadná sousta pro své zápasy. Hold mezi britskými bojovníky panuje opravdu velká rivalita, ale tomu tak bylo vždycky. Například mezi Georgem Grovesem a Carlem Frochem, nebo Billym Joe Saundersem a Chrisem Eubankem. Takto bychom mohli pokračovat do nekonečna. I kočkovaná mezi dvěma nejlepšími Brity těžké váhy by mohla skončit obrovským derby na horké britské půdě.

„Fury bojuje s Wallinem? O to nemá nikdo zájem. Bojoval jsem s Wallinem jako amatér. Elitní boxeři těžké váhy by neměli bojovat s takovýmto typem lidí. Já si Wallina nikdy nechtěl vybrat, protože nechci bojovat s nižší třídou borců.“ – Rozpovídal se pro Sky Sports borec s přezdívkou „AJ“. Tím tak trochu shodil i švédského bojovníka, kterého mimochodem měl v hledáčku jako možnou náhradu za dopujícího Jarrella Millera. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Andy Ruiz byl před soubojem s Joshou také nikdo a nyní je šampion těžké váhy. Anthony jsi jenom malá pička, která si protiřečí. Přemýšlej, než něco řekneš.“ – Opřel se do krajana Fury.

„My jsme nabídli zápas Pulevovi, Povetkinovi, Martinovi, Bryanovi i Millerovi. Někdo z nich nemohl a ostatní bojovat nechtěli, ale to mě nepřekvapuje, protože všem bych nakopal zadek. Jednoho bych poslal zpět do Bulharska a druhého do Ruska. Porazil bych je sedmkrát v týdnu a v neděli dokonce dvakrát. Jediný Wallin na zápas kývl. Řekl, že chce souboj a tak jsme mu jej dali. Ano takto jednoduché to je. Potřebuji udržovat zápasové tempo, které mi pomáhá se soustředit. Musím před sebou mít neustále nějaký cíl. Arumovi jsem řekl, ať mě drží v tempu a on dělá skvělou práci.“ – Okomentoval svůj výběr soupeře britský obr.