Valentýnský galavečer Golden Boy Promotions. V akci Jorge Linares a Ryan Garcia!

Na den svatého Valentýna si stáj Golden Boy Promotions připravila zajímavý galavečer s dvěmi velkými hvězdami. V ringu se totiž představí nastupující talent Ryan Garcia a bývalý světový šampion třech váhových kategorií Jorge Linares.

Ryan „The Flash“ Garcia (19-0-0, 16 KO) vs. Francisco Fonseca (25-2-2, 19 KO) – Jednadvacetiletý americký blesk zatím proplouvá profesionálním ringem bez zaváhání. V minulém roce si Garcia připsal na své konto dvě expresní vítězství, když Joseho Lopeze ukončil ve druhém a Romera Duna v prvním kole. Nyní držitele stříbrného pásu a světovou jedenáctku lehké váhy čeká další velká zkouška. Jeho soupeřem se stane světová osmatřicítka Francisco Fonseca. Pětadvacetiletý Nikaragujec prohrál pouze dvakrát v kariéře. S bývalým šampionem IBF super pérové váhy Tevinem Farmerem padl na body v roce 2018. O rok dříve nestačil na amerického knockoutéra Gervontu Davise, kterého však trápil celých osm kol. Garcia tedy před sebou nemá rozhodně snadný úkol.

Jorge „Golden Boy“ Linares (46-5-0, 28 KO) vs. Carlos „The Solution“ Morales (19-4-4, 8 KO) – Ani na bývalého šampiona třech váhových kategorií Jorgeho Linarese nečeká zrovna snadný úkol. Třicetiletý Morales je sice až světovou padesátkou a jeho rekord čítá čtyři prohry a čtyři remízy, ovšem je potřeba dodat, že šlo vždy o kvalitní soupeře. V roce 2017 prohrál s vyhlášeným knockoutérem Albertem Machadem až na body, o rok později potrápil Ryana Garciu, se kterým padl těsně na body (2x 98-92 a 95-95) a před limitem jej nedokázal ukončit ani zkušený Nikaragujec Rene Alvarado.

K tomu si přičtěme fakt, že čtyřiatřicetiletý Venezuelan, dlouhodobě žijící v Tokiu, má zřejmě to nejlepší za sebou. V polovině roku 2018 předvedl asi naposledy svůj nejlepší výkon, když posadil na zadek Vasyla Lomachenka, se kterým následně prohrál před limitem. Ještě ten rok sice Linares zdolal ve třech kolech Abnera Cotta, ale tím jízda skončila. Následně jej šokoval třicetiletý Mexičan Pablo Cesar Cano, jenž jej ukončil v prvním kole a utrápené bodové vítězství nad dvaadvacetiletým průměrným Filipíncem Alem Toyogonem podtrhlo jen fakt, že to nejlepší je dávno pryč. Dokáže bývalý šampion pérové, super pérové a lehké váhy ještě navázat na svoje úspěchy? Nebo svět šokuje neznámý Američan s mexickými kořeny?