Valdez vyzve olympijského vítěze z Ria!

Světový šampión super pérové váhy Oscar Valdez má před sebou první obhajobu světového titulu. Vyzve olympijského vítěze z Ria Robsona Conceicaa! Zápas se bude konat v srpnu nebo v září!

Srpen / Září 2021 – USA
Super pérová váha
Oscar Valdez vs Robson Conceicao

Neporažená mexická a světová jednička Oscar VALDEZ (29-0-0, 23 KO) a neporažená brazilská jednička a světová pětapadesátka „Nino“ Robson CONCEICAO (16-0-0, 8 KO) se utkají ve dvanáctikolové bitvě o světový titul organizace WBC!

Třicetiletý bývalý šampión pérové váhy Oscar Valdez se v roce 2019 přesunul do super pérové váhy a hned v prvním zápase ukončil v sedmém kole Američana Adama Lopeze. Následně loni v červenci porazil technickým knockoutem Portoričana Jaysona Veleze.

Letos v únoru vyzval šampióny WBC, krajana Miguela Berchelta. Očekávala se vyrovnaná a tvrdá bitva, ale Valdez celý zápas jasně dominoval. Tehdejší úřadující šampión Berchelt (37-2-0, 33 KO) jen těžko hledal recept na skvěle připraveného a rychlejšího Valdeze. Ten dokázal Berchelta dostat na zem ve čtvrtém, devátém a desátém kole.

V desátém kole vypustil Valdez přesnou levačku na spánek a Berchelt se skácel k zemi, kde ležel opravdu velmi dlouho. Rozhodčí Russell Mora ihned zápas ukončil. Naštěstí se Berchelt po chvilce probral a z ringu odešel po svých.

Nyní se Valdez postaví do ringu k první obhajobě a bude mít proti sobě velmi těžký úkol. Do cesty se mu porazí brazilská hvězda a olympijský vítěz z domácí olympiády Robson Conceicao.

Conceicao mezi profíkama dominuje a vyhrál všech šestnáct duelů z toho polovinu ukončil před limitem. Naposledy stál v ringu letos v dubnu, kdy ukončil v sedmém kole Jesuse Antonia Ahumada z Mexika.