V Rijádu slavil i chorvatský talent Hrgovič, či trojnásobný amatérský mistr světa Medzhidov!

Na galavečeru v saúdskoarabském Rijádu to nebylo jen o známých jménech, ale svoji úlohu splnili i nastupující hvězdy Filip „El Animal“ Hrgovič (10-0-0, 8 KO) a Magomedrasul Medzhidov (2-0-0, 2 KO).

Trojnásobný mistr světa z amatérského ringu a bronzový medailista z olympijských her v Londýně Magomedrasul Medzhidov si hladce poradil s britským chasníkem Tomem Littlem (10-8-0, 3 KO), kterého ukončil v druhém dějství. Propastný rozdíl mezi oběma borci byl vidět již od úvodního dějství, kdy třiatřicetiletý Dagestánec hájící ázerbájdžánské barvy držel střed ringu a při výpadech krásně kombinoval údery na spodek a hlavu svého o rok mladšího soupeře. Ve druhém dějství pak Medzhidov krásně trefil z háku vršek hlavy soupeře a ten se poroučel do provazů. První obtíže ještě rodák Hatfieldu rozchodil, ale následný tlak už musel zastavit ringový sudí Steve Gray, který Brita zachránil od nějakého brutálního knockoutu. Medzhidovovi aktuálně patří 152. světového žebříčku a v příštím souboji rozhodně můžeme čekat lepšího soupeře, jelikož ve svém věku musí rychle mezi světovou špičku.

V dalším souboji v saúdskoarabském Rijádu, kde se výjimečně silně rozpršelo, mohl slavit další cenné vítězství i chorvatský hrdina Filip Hrgovič, který ve třetím dějství zastavil zkušeného matadora Erica „Drummer Boy“ Molinu (27-6-0, 19 KO) a obhájil tak svůj mezinárodní pás WBC v těžké váze. Od začátku bylo jasné, že sedmatřicetiletý Američan si očividně dojel pro výplatu, ale o deset let mladší Chorvat také zrovna nebojoval čistým způsobem, když Molinu několikrát udeřil do zátylku. Hodně špatnou práci v tomto souboji odvedl ringový sudí Ian John Lewis, který souboj raději ve třetím kole ukončil. „Tohle je válka a někdy zkrátka musíte použít všechny zbraně. Hodně se skláněl a já neměl na výběr.“ – Komentoval svoje vítězství rodák ze Záhřebu.