V New Yorku půjde o tituly. V akci budou sličné dívky, ale i obři z těžké váhy!

Již tento pátek se v New Yorku odstartuje další galavečer pod hlavičkou Matchroom Boxing ve spolupráci s DAZN, který by se dal pojmenovat Rusko proti Americe, protože dvojice boxerů převážně tvoří Rus s Američanem, ale jsou i výjimky.

Michael „The Bounty“ Hunter (17-1-0, 12 KO) vs. Sergey Kuzmin (15-0-0, 11 KO) – Souboj světové světové šestatřicítky Michaela Huntera se světovou jednatřicítkou Sergeyem Kuzminem poutá hodně pozornosti. Jednak jde o neporažené borce v těžké váze (Hunter zapsal prohru pouze s Usyk v křížové váze) a za druhé jde o špičku žebříčku WBA. Jednatřicetiletý Američan je devítkou tohoto žebříčku. O rok starší Rus je pětkou a dokonce je i držitelem titulu WBA Inter-Continental, který bude ve hře. „Sergey je pro mě velkým krokem v těžké váze.“ – Nechal se slyšet na tiskové konferenci „The Bounty“. Kuzmin už tak přátelský nebyl. „V pátek pocítí o čem je ruská vůle a charakter.“ – Ať už vyhraje kdokoliv, tak vítěz by se mohl střetnout s Alexanderem Povetkinem na galavečeru v Saúdské Arábii.

Heather „The Heat“ Hardy (22-0-0, 4 KO) vs. Amanda „The Real Deal“ Serrano (36-1-1, 27 KO) – Na tomto galavečeru uvidíme i sličné dívky a ne jen tak nějaké. Jak Amanda Serrano, tak Heather Hardy jsou šampionkami. Třicetiletá Portoričanka je šampionkou WBO super muší váhy, ale pro tento duel se rozhodla přeskočit dvě váhové kategorie, což u ní není nic neobvyklého. V divadelním sále Madison Square Garden si to rozdá s o sedm let starší Američankou, která je držitelkou titulu WBO v pérové váze. Obě dámy pak budou mít možnost získat i uvolněný titul WBC. „Jsem připravena. Jsem nejtvrdší dívkou v této divizi.“ – Hlásí sebevědomě neporažená blondýnka. „Hardy je tvrdá bojovnice, která jde neustále vpřed. Toto bude deset kol nepřetržité akce.“ – Myslí si sličná Portoričanka, která je osmou nejlepší bojovnicí napříč všemi vahami.

Devin „The Dream“ Haney (22-0-0, 14 KO) vs. Zaur Abdullaev (11-0-0, 7 KO) – Střet dvou mladých nadějí lehké váhy bude nakonec také titulový, byť půjde jen o prozatímní titul organizace WBC. Plnohodnotným šampionem je fenomenální Ukrajinec, Vasiliy Lomachenko a právě s ním by se mohl střetnout vítěz tohoto souboje. Velkým favoritem tohoto souboje je dvacetiletý Američan, který už se tak trošku poohlíží po souboji s králem lehké váhy, ale uvědomuje si, že o pět let starší Rus může být tvrdým oříškem. „Jsem připravený na ty nejlepší z mé váhy, ale uvědomuji si, že Abdullaev se přijel pobít a udělat velký zápas. Měl jsem skvělý kemp a hodlám ukázat světu, kdo je Devin Haney.“ – Řekl na tiskové konferenci třináctý muž lehké váhy. „Jsem stoprocentně připravený na páteční souboj. Spousta lidí mě přehlíží, ale jsem tu proto, abych ukázal svoje kvality.“ – Prohlásila patnáctka světového žebříčku.