V New Yorku nás čeká bitva o dva tituly a střet těžkých vah!

Galavečer v New Yorku je řádně našlapaný a pod taktovkou DAZN se poprvé objeví šampion WBA polotěžké váhy Dmitry Bivol (15-0-0, 11 KO), který bude obhajovat svůj pás proti nebezpečnému Smithovi. Svůj titul WBO v super lehké váze bude hájit i Maurice Hooker (25-0-0, 17 KO).

Hlavní událost galavečera bude zřejmě tou nejzajímavější a zároveň nejsledovanější. Světová trojka polotěžké váhy a šampion WBA, Dmitry Bivol, bude hájit svůj pás proti hodně nebezpečnému, americkému knockoutérovi. Jeho sokem totiž bude Joe Smith Jr, který má na svém rekordu skalpy Bernarda Hopkinse, či Andrezej Fonfary. „ Toto je sen každého boxera. Zápas o titul mistra světa a toto bude můj zápas. Tvrdá dřina za poslední roky se zúročí právě v sobotu a já předvedu skvělý výkon a show. Stanu se dalším šampionem polotěžké váhy a odvezu si domů pás WBA.“ – prohlásil sebevědomě teprve devětadvacetiletý Američan. „ Má velkou sílu, ale to není jeho hlavní zbraň. Je hodně rychlý a má skvělé kombinace. Tlačí své soupeře k provazům a tam se je snaží ukončit. Budu dobře připravený, protože jsem viděl hodně jeho zápasů.“ – Reagoval o rok mladší šampion.

V průběhu celého galavečeru se představí i ruský „Medvěd“ těžké váhy, Sergey Kuzmin. Světová čtrnáctka a ruská dvojka má před sebou hodně houževnatého a odolného chasníka jménem Joey Dawejko. Teprve osmadvacetiletý Američan není žádnou hvězdou světového boxu, ale je rozhodně hodně nepříjemným soupeřem. Vždyť dokázal ustát souboje s Amirem Mansourem, Bryantem Jenningsem, či Andreyem Fedosovem. Dokonce remizoval v začátcích kariéry s aktuálním vyzývatelem Anthony Joshuy, Jarrellem Millerem. To jednatřicetiletý Kuzmin ještě nezaváhal a v posledních zápasech ukončil liverpoolskou „Věž“ Davida Price a osmatřicetiletého Mitchella.

Jako předkrm před hlavním chodem budou sloužit dva bijci super lehké váhy. Respektive šampion WBO, Maurice Hooker, který šokoval svět při výhře nad Terrym Flanaganem. Před světovou trojku se postaví světová pětasedmdesátka Mikkel LesPierre. Hodně neznámý rodák z Trinidadu a Tobaga se pokusí ve svých čtyřiatřiceti letech o upset kariéry a životní úspěch, no momentálně platí za obrovského outsidera. „Co o Mikkelovi vím? Vím jen to, že devátého března půjde k zemi. Trefím ho tvrdým jabem a hned uvidíme, na čem jsme. Hned uvidíme jestli má odvahu na to se měřit s nejlepším. Je to malý levák, kterého ani nepustím k sobě. Po prvním kole si řekne, že mě nemá jak ohrozit a raději duel zabalí.“ – Myslí si sebevědomě Hooker.