V Monte Carlu se střetnou čtyři obři. Pavla Šoura čeká souboj s Hughiem Furym!

Již tuto sobotu nás čeká velký galavečer v Monte Carlu pod taktovkou stáje Matchroom Boxing, kterou vede britský promotér Eddie Hearn. Těšit se můžeme na českého lva, ale i čínského obra.

Pavel „Pablo“ Šour (11-2-0, 6 KO) vs. Hughie Fury (23-3-0, 13 KO) – Naši českou jedničku těžké váhy Pavla Šoura čeká dozajista největší souboj dosavadní kariéry, když se v Monackém knížectví utká s pětadvacetiletou světovou dvaadvacítkou Hughiem Furym. Rodák ze Stockprotu vstupuje do tohoto duelu po porážce s Alexandrem Povetkinem a určitě se bude chtít vrátit na vítěznou vlnu ve velkém stylu. „Napravili jsme veškeré chyby, které jsem kdy dělal. Každý souboj mě něco naučí a posune vpřed.“ – Hlásil Fury na tiskové konferenci.“Pro mě je to skvělá příležitost. Jsem zde, abych nadělal Furymu problémy.“ – Nechal se slyšet sedmatřicetiletý český obr, jenž sice neměl příliš mnoho času na přípravu, ale rozhodně má zbraně na to, aby bratrance slavného Tysona Furyho hodně potrápil. Pavlovi samozřejmě držíme palce a držet mu je můžete i vy před televizní obrazovkou. Galavečer z Monte Carla totiž vysílá stanice Sport 2 v sobotu od 21:45!

Zhilei „Big Bang“ Zhang (20-0-0, 16 KO) vs. Andriy Ruděnko (32-4-0, 20 KO) – Hodně zajímavý je i další střet těžkých vah na této kartě. Čínský obr Zhilei Zhang se měl původně postavit ruskému „Medvědovi“ Sergeyi Kuzminovi (15-1-0, 11 KO), jenže ten se před pár dny zranil a na poslední chvíli za něj tedy naskakuje šestatřicetiletý zkušený Ukrajinec Andriy Ruděnko. Stejně starý Číňan se naposledy objevil v ringu v září minulého roku, když zdolal na domácí půdě technickým knockoutem Američana Dona Hayneswortha (16-3-1, 14 KO). Rodák z Dněpropetrovsku se objevil v ringu začátkem března, když v Německu padl na body s domácím talentem Agitem Kabayelem (19-0-0, 13 KO). Každopádně pro Zhanga jde o největší test kariéry. Naopak Ruděnko už má za sebou mnohem těžší bitvy například s již zmíněným Kabayelem, nebo Hughiem Furym, či Alexanderem Povetkinem. Ano, všechny tyto souboje prohrál, ale papírového favorita vždy maximálně potrápil a vždy ukázal obrovské srdce.