V Monte Carlu se představí i královna welterové váhy! Besputin s Butaevem se poperou o titul WBA!

Již tuto sobotu nás čeká velký galavečer v Monte Carlu pod taktovkou stáje Matchroom Boxing, kterou vede britský promotér Eddie Hearn. Těšit se můžeme na královnu welterové váhy, ale i na dva ruské talenty!

Cecilia „First Lady“ Braekhus (35-0-0, 9 KO) vs. Victoria Noelia „La Leona“ Bustos (19-5-0, 0 KO) – Co-man eventem galavečera v Monackém knížectví se stane střet aktuální královny welterové váhy a šampionky WBC, WBA, WBO, IBF a IBO Cecilie Braekhus s aktuální světovou sedmičkou a bývalou šampionkou lehké a super lehké váhy Victorií Noelií Bustos. Osmatřicetiletá norská vládkyně je jasnou favoritkou tohoto souboje a moc ráda by se blýskla nějakým tím ukončením před limitem, jelikož toto se jí naposledy povedlo na konci roku 2017. „Jsem zde, abych porazila Bustos a rozhodně to chci udělat ve velkém stylu.“ – Hlásí nejlepší ženská bojovnice této doby. Rozhodně sebevědomá je i její o osm let mladší sokyně, která nepřijela do Monaka na výlet. „Vím, že Cecilia je velká šampionka, ale já jsem přijela vyhrát další světové pásy.“ – Sdělila na tiskové konferenci rodačka ze Santa Fé.

Radzhab „The Python“ Butaev (12-0-0, 9 KO) vs. Alexander Besputin (13-0-0, 9 KO) – V hlavním souboji galavečera se můžeme těšit na hodně kvalitní bitvu. Osmadvacetiletý ruský válečník Alexander Bespustin si to totiž rozdá o uvolněný titul WBA welterové váhy s o tři roky mladším krajanem Radzhabem Butaevem a oba bojovníci touží po prvním velkém úspěchu profesionální kariéry. „Oba jsme byly dobrými amatérskými boxery, avšak nikdy předtím jsme se nepotkali v jednom ringu. Nyní je čas to napravit. Toto bude opravdu velké.“ – Hlásí zkušenější Bespustin, který se mezi amatéry stal mistrem Evropy ve welterové váze v roku 2013. Jeho mladší krajan si v ten samý rok dovezl zlatou medaili z letní univerziády. „Doufám, že tohle bude válka. Předvedu to nejlepší a vyhraji titul mistra světa.“ – Je přesvědčený Butaev. Kdo nakonec vyhraje? To se dozvíme již tuto sobotu a díky stanici Sport 2 to budeme moci sledovat skrze naše televizní přijímače od 21:45!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *