V Mexiku nás čeká bitva o titul v super muší váze. V ringu se představí i Filip Hrgovič!

V Mexickém Hermosillo bude hájit svůj čerstvě získaný titul WBC v super muší váze Juan Francisco Estrada. Jeho soupeřem se stane šikovný Američan, Dewayne Beamon. Na své si přijdou i fanoušci těžké váhy, jelikož své schopnosti ukáže i chorvatský hrdina, Filip Hrgovič.

Juan Francisco „El Gallo“ Estrada (39-3-0, 26 KO) vs. Dewayne „Mr. Stop Running“ Beamon (16-1-1, 11 KO) – Poprvé v kariéře bude Estrada hájit titul WBC super muší váhy. Ten získal senzačně letos v dubnu, když zdolal fantastického Wisaksila Wangeka. Nyní se devětadvacetiletý šampion s přezdívkou „El Gallo“ vrací po dvou letech před domácí, mexické fanoušky, aby předvedl své umění a hlavně obhájil svůj titul. To se mu pokusí překazit o pět let starší Američan, Mar. Rodák z Greenville je v Mexiku jako doma. Posledních šest soubojů absolvoval právě v největší zemi střední Ameriky, byť si zde zapsal první remízu a první prohru své profesionální kariéry. Ovšem pokaždé šlo o hodně těsné a možná až sporné rozhodnutí. Pro světovou jednadvacítku půjde o první titulovou bitvu a hned proti králi super muší váhy. Estrada je jednoznačným favoritem, no Beamon by mu mohl nadělat hodně starostí.

Filip „El Animal“ Hrgovič (8-0-0, 6 KO) vs. Mario „Chabela“ Heredia (16-6-1, 13 KO) – Sedmadvacetiletý rodák z chorvatského Záhřebu se postupně propracovává k velké slávě. Zlatá medaile z evropského šampionátu a bronzová medaile z olympijských her mluví jasně. Hrgovič jistě patří mezi největší naděje současné těžké váhy, ale je potřeba tento nevybroušený diamant kvalitně zpracovat a hlavně zviditelnit. O to se snaží hlavně stáj Matchroom Boxing v čele s Eddiem Hearnem. Světová sedmnáctka nejtěžší váhové kategorie má za sebou již souboje v Německu, Lotyšsku, Chorvatsku, ale vítězně zvládl i debut v USA. Nyní jej čeká Mexiko a tuto misi se mu pokusí překazit o rok mladší domácí boxer, Mario Heredia. Světová osmačtyřicítka patří spíše k horšímu průměru těžké váhy, ale letos v dubnu se mu podařilo získat hodně cenný skalp starého Saumela Petera. To mexického chasníka vyšvihlo vysoko v žebříčcích a nyní dostává další velkou šanci. Chorvatský hrdina je však velkým favoritem a očekává se jeho hodně expresní vítězství.