V médiích se propírá dopingový skandál Furyho z roku 2015! Federace WBC se svého šampiona zastala!

Světová média úspěšně propírají dopingový skandál manchesterského obra Tysona „Gypsy King“ Furyho (30-0-1, 21 KO) z roku 2015. Prezident WBC Mauricio Sulaiman se svého šampiona zastal.

Aktuální světová dvojka a šampion WBC Tyson Fury v roce 2015 neprošel dopingovým testem na nandrolone po souboji s německým chasníkem Christianem Hammerem. Přesto se skandál zametl pod koberec a britský obr se v listopadu téhož roku střetl s vládcem těžké váhy Wladimirem Klitschkem, kterého ve dvanácti kolech vybodoval a sesadil z trůnu. Nyní však promluvil farmář, jenž měl rodáka z Manchesteru krýt a křivě vypovídat u antidopingové komise. „Nikdy jsem na svém statku neměl žádného divočáka a také jsem nikdy žádného nezabil.“ – Rozpovídal se Martin Carefoot. Ten měl právě Tysonovi a Hughiemu Furymu poskytnout kontaminované maso divočáka, díky kterému oba obři neprošli dopingovými testy.

Zatímco mladší z dvojice z toho vyvázl celkem snadno a ani se jeho provinění extrémně neřešilo, starší z klanu několikrát vyhodil antidopingové komisaře a následně byl chycen při užívání kokainu, což mu situaci jen zhoršilo. Svého šampiona se však rozhodlo hájit vedení WBC. „Když jsem tuto zprávu četl, tak jsem se jí jen zasmál. Jakou důvěryhodnost může mít člověk, který se nechal uplatit, aby lhal? Navíc k tomuto případu došlo před mnoha lety.“ – Rozpovídal se pro média Mauricio Sulaiman. „Fury má za sebou aktuálně mnoho úspěšně zvládnutých testů v rámci našeho programu Clean Boxing Program. Ani jeden z nich u něj neodhalil nepovolené látky. Dokud nevzniknou nějaké nesrovnalosti u nás, pak tyto zprávy budu považovat za lživé. WBC je pyšná na svého šampiona Tysona Furyho, který dokázal změnit svůj život a odrazit se ode dna.“ – Dokončil své povídání prezident WBC. Na farmářově výpovědi určitě bude trocha pravdy, ale pak tedy nastává otázka, proč promluvil až nyní a ne dříve.