V Madison Square Garden slavili před limitem boxeři z Východu!

Galavečer z newyorské haly Madison Sqaure Garden, jenž byl pod taktovkou streamingového gigantu DAZN, nabídl hned několik pěkných soubojů, ve kterých slavili před limitem hlavně bojovníci z Východu.

Ivan „The Beast“ Baranchyk (20-1-0, 13 KO) vs. Gabriel „Tito“ Bracero (25-4-1, 6 KO) – Šestadvacetiletá běloruská „Bestie“ se vrátila opět na vítěznou vlnu. Po prohraném souboji s Joshem Taylorem se světová osmička super lehké váhy blýskla tvrdou demolicí svého portorického soupeře. Bracerovi nohy totiž zahrály již v prvním dějství, ale zkušený osmatřicetiletý borec ještě situaci dokázal přežít. Jenže následující kola již byla čistou demolicí ze strany mladšího Bělorusa. Ten několikrát svým soupeřem dokázal otřást skrze brutální háky. Obrovská síla Baranchyka nakonec slavila úspěch ve čtvrtém dějství, když poprvé Bracera dostal na podlahu ringu. Poprvé a naposledy. Zkušený ringový sudí Arthur Mercante Jr. ještě borce s přezdívkou „Tito“ počítal, ale roh portorického bojovníka raději trápení svého svěřence ukončil. Baranchyk začal slavit důležité vítězství i zisk pásu WBA Inter-Continetal.

Israil „The Dream“ Madrimov (4-0-0, 4 KO) vs. Alejandro „El Elegido Magno“ Barrera (29-6-0, 18 KO) – Dalším na řadě byl čtyřiadvacetiletý uzbecký talent Israil Madrimov. Ten v profesionálním ringu ještě nezaváhal a nyní se poprvé postavil k obhajobě svého pásu WBA Inter-Continetal v super welterové váze. Borec s přezdívkou „The Dream“ vstoupil do zápasu opravdu stylově, když po čtyřiceti vteřinách poslal svého mexického soka poprvé k zemi. Barrera se sice dokázal postavit, ale celý souboj tahal za kratší konec a dostával neskutečně naloženo. Madrimov bavil halu svým netradičním otevřeným stylem a postupně třiatřicetiletého Mexičana rozbíjel na spodky. Konec přišel v pátém dějství, kdy Uzbek několika přesnými údery donutil ringového sudího Benjy Estevese Jr. k zastavení duelu.

Své vítězství mohl slavit i polský válečník Kamil Szeremeta (21-0-0, 5 KO), který při svém prvním souboji v zámoří zdolal mexického bojovníka Oscara Cortese v druhém dějství. Devětadvacetiletému Polákovi patří aktuálně dvanáctá příčka světového žebříčku a již dlouho se spekuluje, že bude dalším soupeřem Gennady Golovkina. Čtvrtým do party boxerů z Východu byl krajan již zmíněného Golovkina, Ali Akhmedov (16-0-0, 12 KO). Čtyřiadvacetiletý rodák z kazašské Almaty obhájil svůj stříbrný mezinárodní titul WBC v super střední váze, když zdolal v prvním dějství zkušeného Američana Andrewa Hernandeze (20-8-2, 9 KO).