V Las Vegas půjde o dva tituly. Představí se i chasníci z těžké váhy!

MGM Grand v Las Vegas je považována za mekku boxu a fanoušci se mohou těšit na perfektní galavečer, který se zde odehraje již tuto sobotu v noci, potažmo v neděli ráno českého času.

Keith „One Time“ Thurman (29-0-0, 22 KO) vs. Manny „Pac Man“ Pacquiao (61-7-2, 39 KO) – Hlavním soubojem večera bude asi ten nejočekávanější celého víkendu a možná i celého léta. Do ringu se vrací čtyřicetiletá filipínská legenda, Manny Pacquiao, který změří síly s o deset let mladším šampionem WBA, Keithem Thurmanem. Třicetiletý Američan v minulém zápase s Josesito Lopezem nepředvedl zrovna nejlepší výkon a byť je favoritem tohoto souboje, tak nikdo by se asi nedivil, kdyby Pacquiao zvítězil. Schopnosti na to stále má. Jenže Thurman si nepřipouští nic jiného než vítězství a hodlá menšího Filipínce zničit. „Udělám mu to, co jsem udělal Dannymu Garciovi. Nejsem velkým fanouškem Mannyho obrany. Respektive on ani žádnou obranu nemá. Jeho útok je jeho obrana. Udeřím ho tvrdě a uvidíme, co se stane.“ – Hlásá před duelem Thurman.

Filipínská legenda však zůstává naprosto klidná. Je vůbec možné se tomuto malému velkému muži dostat pod kůži? „Nikdy to pro mě není osobní. Naše práce je boj. Je kolikrát snadné věci říkat, ale je o dost těžší je nakonec udělat v ringu.“ – Zůstává klidný Pacquiao. Každopádně Američan je sázkařským favoritem souboje, ale odborná veřejnost přece jen věří více Filipínci. Ukáže legendární „Pac Man“, že na to ve čtyřiceti letech stále má, nebo jej přejede dravé mládí v podobě borce s přezdívkou „One Time“?

Caleb „Sweethands“ Plant (18-0-0, 10 KO) vs. Mike „White Bear“ Lee (21-0-0, 11 KO) – Nabitý galavečer nám nabídne i další titulový souboj, kterým bude boj o titul mistra světa IBF v super střední váze, jenž drží sedmadvacetiletý Američan a světová devítka, Caleb Plant. Šampiona otestuje jeho dvaatřicetiletý krajan, Mike Lee. „Zisk titulu mě nezměnil. Jsem stále lovec. Většina bojovníků si myslí, že když se dostanou do této pozice, tak jsou loveni, ale já ne. Pořád lovím já. Nedosáhl jsem všeho, co chci. Moje cesta teprve začíná.“ – Rozpovídal se šampion IBF. Jenže jeho soupeř je spíše polotěžkou váhou a v souboji bude tedy pravděpodobně tím větším a silnějším mužem. „Věřím ve své schopnosti. Mám lepší útok i obranu. Zkrátka věřím, že jsem ve všech ohledech lepší, než je on.“ – Odmítá výhodu soupeře Plant.

Efe Ajagba (10-0-0, 9 KO) vs. Ali Eren Demirezen (11-0-0, 10 KO) – Na tomto galavečeru se objeví i chasníci z nejtěžší váhové kategorie a velké naděje těžké váhy. Pětadvacetiletý nigerijský knockoutér Efe Ajagba se střetne s šikovným devětadvacetiletým Turkem, Alim Erenem Demirezenem. Nadějný Nigerijec je světovou padesátkou těžké váhy a v posledním duelu zdemoloval ve dvou kolech německého borce, Michaela Wallische. Demirezen se v poslední souboji představil českému publiku ve Slunetě, kde snadno rozebral v šesti kolech Redzoviče. V souboji dvou nadějí těžké váhy tak uvidíme střet hrubé síly v podání Ajagby a kvalitní techniky, kterou oplývá šikovný Demirezen.