V Kalifornii se představí šampion Porter i naděj těžké váhy Ajagba!

Ze soboty na neděli nás čeká i hodně zajímavý střet šampiona WBC welterové váhy, Shawna Portera (29-2-1, 17 KO) a vyzývatele Yordenise Ugase (23-3-0, 11 KO). Na stejném galavečeru se pak představí i příslib těžké váhy Efe Ajagba (8-0-0, 7 KO), či veterán welterová váhy Robert Guerrero (34-6-1, 19 KO).

Světová devítka Yordenis Ugas stojí o tomto víkendu před největší kariérní výzvou a tou je světový titul, který má v držená Shawn Porter. Dvaatřicetiletý Kubánec, žijící na Floridě, naposledy prohrál v roce 2016 s Amirem Imamem a po dvou leté pauze se vrátil na vítěznou vlnu. Šampion Porter sice také prohrál naposledy v roce 2016, ale nutno dodat, že v těsné bitvě s fenomenálním Thurmanem. Následně zlikvidoval Berta v devíti kolech a vybodoval dvojici Granados a Garcia. U posledně jmenovaného šlo právě o uvolněný titul WBC, který musel uvolnit Thurman, kvůli zdravotním problémům. „Nemyslím si, že Ugas bojuje na top úrovni v profesionálním ringu, ale nepodceňuji ho. Byl výborným amatérem a jistě se tvrdě připravoval na tuto šanci. Bohužel titul zůstane mě.“ – Komentoval situaci Porter.

V rámci předzápasů se představí i nigerijský přízrak a jeden z největších talentů, Efe Ajagba. Teprve čtyřiadvacetiletý borec, dlouhodobě žijící v Texasu, narazí na nepříjemného a snad i nestárnoucího Amira Mansoura. Šestačtyřicetiletý „Hardcore“ za poslední čtyři roky ukázal, že s ním musí topka stále počítat. Nejprve remizoval s Geraldem Washingtonem, aby později zle zatopil aktuální světové devítce Dominicu Breazealovi. S tím svedl hodně napínavou bitvu, když borce s přezdívkou „Trouble“ poslal ve třetím kole do počítání a následně musel duel ukončit, protože si překousl jazyk na dvě půlky. Přesvědčivě zdolat se jej povedlo až chorvatskému hrdinovi, Filipu Hrgovičovi. Ten se do Mansoura zakousl a již ve třetím kole slavil knockoutové vítězství. O dvaadvacet let mladší Ajagba zatím proplouvá profesionálním ringu bez zaváhání, ale americký veterán je pro něj bez debat největší zkouškou.