V Hamburku půjde o dva tituly IBO v polotěžké a welterové váze!

Další zajímavý galavečer proběhne tentokrát u našich západních sousedů. V Hamburku, pod hlavičkou EC Boxpromotions, se totiž bude bojovat o dva pásy IBO v polotěžké a welterové váze.

Igor Mikhalkin (22-2-0, 10 KO) vs. Timur Nikarkhoev (21-2-0, 14 KO) – Světová jedenáctka polotěžké váhy, Igor Mikhalkin, se střetne se světovou šestačtyřicítkou, Timurem Nikarkhoevem, o dočasný titul IBO. Vítěz by měl následně vyzvat šampiona této organizace, Svena Fornlinga. Čtyřiatřicetiletý Mikhalkin loni podlehl v titulové bitvě krajanovi, Sergeyi Kovalevovi, technickým knockoutem v sedmém kole a nyní dostává další šanci na titulovou bitvu. To o osm let mladší Nikarkhoev prohrál naposledy v dubnu roku 2017 a od té doby si připsal sedm vítězství.

Sebastian Formella (20-0-0, 10 KO) vs. Thulani Mbenge (15-0-0, 12 KO) – Hlavní souboj večera obstará domácí hvězdička, Sebastian Formella, který si to rozdá s jihoafrickým válečníkem a držitelem titulu IBO ve welterové váze, Thulanim Mbengem. Světová sedmnáctka poprvé vycestovala za hranice své vlasti až do německého Hamburku, aby zde po druhé hájila svůj titul. I dvaatřicetiletý Němec má již zkušenosti s boji o titul, byť těmi menšími. V minulém roce totiž na domácí půdě urval evropský titul WBO, když v sedmi kolech zdemoloval krajana Illiase Essaoudiho.