V Barclays Center půjde o dva tituly WBC. Hlavním soubojem bude Wilder-Breazeale!

V noci ze soboty na neděli bude zřejmě všechny fanoušky zajímat střet aktuálního šampiona WBC v těžké váze, Deontaye Wildera, s povinným vyzývatelem, Dominicem Breazealem. Dvojici obrů doplní titulový souboj mezi Garym Russellem a Kikem Martinezem.

Gary Russell Jr. (29-1-0, 17 KO) vs. Kiko Martinez (39-8-2, 28 KO) – Aktuální šampion WBC a světová čtyřka pérové váhy, Gary „Mr.“ Russell Jr., se střetne, ve své čtvrté obhajobě pásu, se světovou pětadvacítkou, Kikem „La Sensacion“ Martinezem. Třicetiletý rodák z Washingtonu zatím zapsal jedinou porážku s fenomenálním Ukrajincem, Vasiliyem Lomachenkem, kterému dokázal vzdorovat celých dvanáct kol a ostudu rozhodně neudělal. Aktuálního krále lehké váhy hodně potrápil, aby nakonec padl 2x 116:112 a 114:114. Nyní jej čeká o poznání snazší sousto. Španělský válečník je nepříjemný, umí zatopit i favoritům, ale ve významných duelech vždy padl. Z osmi porážek jej však dokázali ukončit jen tři borci, Leo Santa Cruz, Scott Quigg a Carl Frampton.

Deontay Wilder (40-0-1, 39 KO) vs. Dominic Breazeale (20-1-0, 18 KO) – O obou bijcích jsme toho za tento týden napsali více než dost. Jak šampion organizace WBC Deontay Wilder, tak povinný vyzývatel Dominic Breazeale berou tento souboj hodně osobně. Ve vzduchu je cítit hodně zlé krve, ale snad ne tak zlé, aby si oba borci po zápase nepodali ruku. Každopádně favoritem tohoto duel je třiatřicetiletý rodák z Alabamy, byť by nikdo neměl podceňovat bojovné srdce stejně starého rodáka z Glendale. Pojďme se nyní společně podívat na poslední výroky obou borců, které padly na finální tiskové konferenci.

Deontay „The Bronze Bomber“ Wilder: „Breazeale není moje liga. On nepatří k elitě těžké váhy. Už se jednou setkal s elitou (s Anthonym Joshou v roce 2016, kdy prohrál technickým knockoutem v sedmém dějství) a všichni víme, jak to dopadlo. Dostal knockout. V sobotu na něj čeká ten samý scénář, ale tento knockout bude vypadat hodně dramaticky. Už se nemůžu dočkat boje. Jak už jsem řekl dříve, tak on je pro mě jen mouchou, která bzučí u mého ucha. Chystám se ho velkolepě knockoutovat, takový knockout ještě nikdo nikdy neviděl.“

Dominic „Trouble“ Breazeale: „Wilder měl vzít nabídku, kterou mu poskytl Anthony Joshua, protože nyní mu tuto šanci vyfouknu. Porazím ho a tím pádem se já stanu dalším soupeřem Anthonyho Joshuy. Chci se mu pomstít a jediná cesta vede přes pás organizace WBC, takže to je ta jediný cesta, která mě opravdu zajímá.“