V amatérech zdolal Wildera a v pátek knockoutoval Dillona Carmana!

Třiatřicetiletá ruská trojka, Evgenyi Romanov (12-0-0, 9 KO), si hladce poradil s o rok mladším a větším kanadským bojovníkem Dillonem „Big Countrym“ Carmanem (14-4-0, 13 KO), kterého knockoutoval za dvě minuty.

Oba chasníci se potkali na pátečním galavečeru, který se konal v Jekatěrinburgu pod hlavičkou RCC Boxing Promotions a rozdali si to o dílčí titul WBO, přesněji o WBO Global v těžké váze. Po necelé minutě a půl se bez mála dvoumetrovému Kanaďanovi poprvé podlomila kolena. Následovala tvrdá zadní a levý hák nekompromisního Rusa. Za necelé dvě minuty byl konec. Z klečícího Carmana kapala krev a rozhodně se mu v boji pokračovat nechtělo. Evgenyi Romanov si připsal důležité vítězství a co více, poskočil ve světovém žebříčku na fantastické pětadvacáté místo.

Že vůbec nevíte kdo to je? Není se ani čemu divit. Nevýrazný Romanov v profesionálním ringu zatím příliš nezazářil, ale v tom amatérském určitě ano. Jedná se totiž o juniorského mistra světa, trojnásobného vicemistra Ruska, který v roce 2009 dosáhl i na zlatou medaili na ruském mistrovství boxu. Romanov je také známý tím, že si dokázal v amatérském ringu poradil s úřadujícím šampionem WBC Deontayem Wilderem, kterého posadil na zadek. To se psal rok 2008. Samozřejmě je to již deset let, ale ani Carman nebyl úplný nazdárek. V minulém roce totiž knockoutoval Simona Keana a dostal do držení titul NABA a WBC Francophone. Kean například v roce 2012 dokázal porazit Tonyho Yoku na olympijských hrách. Evgenyi Romanov je tak zcela jistě boxer, který si zaslouží hodně pozornosti.