V akci budou také Derevyanchenko, Quillin a šampion Munguia!

O tomto víkendu rozhodně bude na co koukat. Vždyť se v ringu představí absolutní špička některých vah. Například Sergiy Derevyanchenko (12-1-0, 10 KO), Peter Quillin (34-1-1, 23 KO), Caleb Traux (30-4-2, 19 KO) a šampion WBO v super welterové váze, Jaime Munguia (32-0-0, 26 KO).

Jaime Munguia (32-0-0, 26 KO) vs. Dennis Hogan (28-1-1, 7 KO) – o titul WBO v super welterové váze.
V sobotu, v mexickém Monterrey bude po čtvrté obhajovat svůj titul WBO teprve dvaadvacetiletý mexický bojovník a světová jednička super welterové váhy, Jaime Munguia. Jeho soupeřem pro tento souboj bude světová šestnáctka, čtyřiatřicetiletý irský „ Hurikán“, Dennis Hogan. „Chci říct Hoganovi jen jedinou věc a to, že tento titul zůstane v Mexiku. On není lepší bojovník než jsem já a já tento duel věnuji všem Mexičanům.“ – Prohlásil před duelem mexický mladík. „ Jsem velice šťastný za tuto šanci stát se mistrem světa. Bude to nádherný zápas. Jdu do ringu abych zvítězil a v sobotu také zvítězím.“ – Prohlásil z Kildare. Favoritem je jednoznačně Munguia, který má za sebou více těžších bitev a zároveň má větší knockoutový potenciál.

Sergiy Derevyanchenko (12-1-0, 10 KO) vs. Jack Culcay (25-3-0, 13 KO) – duel středních vah.
Třiatřicetiletý Ukrajinec a stejně starý Němec, narozený v Ekvádoru, se do sebe zaklesnou také o sobotní noci, ale tentokrát půjde o galavečer v Minneapolis. Derevyanchenko v amatérech dosáhl na bronzovou medaili na mistrovství světa v roce 2007. Nyní okupuje osmou příčku světového žebříčku střední váhy a jediný, kdo jej dokázal porazit, byl Daniel Jacobs. Hodně těsně (113-114, 115-113 a 115-113) na body. Jeho soupeřem se pro tento večer stane zkušený Němec a světová dvanáctka, „Golden Jack“ Culcay. Třiatřicetiletý rodák z Ekvádoru, který reprezentuje Německo a dlouhodobě žije na Floridě má před sebou další šanci dostat se mezi světovou špičku. O to se pokoušel již v roce 2017, ale na jeho cestě jej zastavil Demetrius Andrade a Maciej Sulecki.

Peter Quillin (34-1-1, 23 KO) vs. Caleb Traux (30-4-2, 19 KO) – duel super středních vah
Na stejném galavečeru jako Derevyanchenko a Culcay se také představí dva Američani a půjde o hodně zajímavý zápas. Proč? Oba jsou stejně staří. Traux je světová patnáctka a americká čtyřka. Quillin je světová šestnáctka a americká pětka. Pro oba to bude v pětatřiceti letech rozhodující zápas a ten, kdo prohraje, bude mít hodně těžkou cestu zpět na vrchol. „Tohle je typ zápasu, kde vítěz bere vše a poražený jde domů. Pokud tento zápas vyhraji, tak dostanu další titulovou šanci a hromadu peněz. Ovšem pokud prohraji, tak nevím, co bude dál. Poražený bude mít hodně těžkou situaci.“ – Prozradil Traux před zápasem.