Uvidíme zápas Šour vs Ducár o titul?

České hvězdy Vasil Ducár a Pavel Šour by se mohli v létě utkat o český titul ve váze Bridgerweight. Ducár Šoura vyzval na sociálních sítích a ten souhlasil!

Osmatřicetiletá česká jednička těžké váhy „Pablo“ Pavel Šour (13-3-0, 8 KO) v rozhovoru pro Czechfighters prozradil, že má před sebou cca rok a půl profesionální kariéry. Na to ihned reagovala jednička křížové váhy, jednatřicetiletý Vasil Ducar (9-3-1, 8 KO).

Vasil Ducár: „No… Rok a půl to bych tě mohl ještě stihnout ne? To by možná pár lidí chtělo vidět“…

Pavel Šour: „Pokud máš zájem, potkáme se v Bridgerweight o český titul toto léto“.

Vasil Ducár: „To by bylo pěkné pane“.

Pavel Šour je aktuálně na 96. místě světového ratingu těžké váhy. Naposled boxoval loni 29. prosince v pražské Lucerně, kde ve dvou kolech vyprovodil Jasmina Hasiče z Bosny.

Vasil Ducár stál naposledy v ringu stejně jako Šour v Lucerně, kde v ostře sledovaném zápase o Český titul ČUBP křížové váhy zdemoloval úřadujícího šampióna Václava Pejsara. Ducárovi patří ve světovém žebříčku 33. pozice.

Nová váhová kategorie od 90,7 kg do 101,6 kg je prozatím v režii organizace WBC, ostatní organizace WBA, WBO a IBF se zatím k projektu nevyjádřili a tak neznáme jejích plány, jestli se připojí nebo ne. Dá se ale předpokládat, že se přidají, neboť čím více šampiónů tím více peněz a zápasů. Do té doby bude tato váhová kategorie jen součástí organizace WBC.