Usyk zničil Witherspoona a úspěšně debutoval v těžké váze!

Oleksandr Usyk (17-0-0, 12 KO) úspěšně debutoval v těžké váze. V noci ze soboty na neděli zdemoloval v sedmi kolech amerického veterána Chazze „The Gentleman“ Witherspoona (38-4-0, 29 KO).

Celý svět profesionálního boxu čekal na to, jak se bývalý král křížové váhy Oleksandr Usyk uvede v nejtěžší váhové kategorii a zvládl to skvěle. Čtyři dny před soubojem se musel vyrovnávat se změnou soupeře, jelikož jeho původní sok Tyrone Spong neprošel dopingovou kontrolou a nahradit jej tedy musel osmatřicetiletý rodák z Filadelfie Chazz Witherspoon. První dvě kola souboje se tedy nesla v duchu oťukávání a čtení soupeře. Jenže ve třetím kole už hvězdný Ukrajinec přepnul na vyšší rychlost a výkonnostní rozdíl mezi oběma borci začal být čím dál propastnější. Usykův pohyb, rychlost, dynamika a timing byly až příliš velkým soustem pro amerického veterána, který chvílemi jen postával v ringu a čekal, co se bude dít.

V šestém a sedmém dějství šlo již ze strany rodáka ze Simferopolu o jasnou demolici soupeře, který to také po sedmém kole definitivě zabalil a do osmého dějství již nenastoupil. Usyk opět předvedl master class boxu. V sedmi kolech zasypal soupeře 139 údery, jenž našly svůj cíl. Witherspoon se zmohl pouze na jednadvacet úspěšných úderů. „Nebudu lhát. Měl jsem problémy se vyrovnat se změnou soupeře. Hodně se toho dělo v mé hlavě, i když na mě nebylo nic znát. Bůh mi pomohl. Trenér mi říkal ať se neženu za ukončením, ale ať hlavně boxuji.“ – Sdělil bezprostředně po duelu Usyk. Samozřejmě přišel i dotaz, jestli byl Američan dostatečným testem na špičku těžké váhy. „Nebyl, ale vím, že mohu boxovat s každým.“ – Dokončil své povídání hvězdný Ukrajinec, který v souboji neztratil jediné kolo.