Usyk začíná tažení mezi obry. Bivol jde bránit titul WBA v polotěžké váze!

Hodně zajímavý galavečer nás čeká v Chicagu, kde se poprvé mezi obry podívá bývalý nesporný král křížové váhy Oleksandr Usyk. V hlavním předzápase večera pak vystoupí šampion WBA Super polotěžké váhy Dmitry Bivol.

Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) vs. Chazz „The Gentleman“ Witherspoon (38-3-0, 29 KO) – Duel na který čeká svět profesionálního boxu již od začátku roku, kdy dvaatřicetiletý nesporný šampion křížové váhy Oleksandr Usyk ohlásil přesun do královské váhy. Jenže hvězdného Ukrajince potkala při změně váhy jedna nepříjemnost za druhou. Původně plánovaný souboj s francouzským veteránem Carlosem Takamem musel Usyk zrušit kvůli zranění bicepsu a jeho dalšího soupeře Tyrona Sponga vyřadil v úterý ze hry pozitivní dopingový test. Do třetice všeho dobrého a nyní již snad duel nic nepřekazí. Na poslední chvíli zaskakující osmatřicetiletý Američan Chazz Witherspoon hodlá rodáka ze Simferopolu řádně prověřit. Ruku na srdce, rodák z Filadelfie má již to nejlepší za sebou a prakticky nikdy nenaplnil svůj velký potenciál. Cokoliv jiného, než dominantní vítězství Usyka by bylo opravdu velkým překvapením.

Dmitry Bivol (16-0-0, 11 KO) vs. Lenin Castillo (20-2-1, 15 KO) – Již pátá obhajoba titulu WBA čeká osmadvacetiletou ruskou mašinu Dmitrye Bivola, ale tentokrát to bude v něčem jiné. V tomto týdnu totiž organizace WBA rozhodla, že rodáka z Kyrgyzstánu hájícího ruské barvy jmenuje šampionem WBA Super. Regulérním šampionem WBA se pak stal Jean Pascal. Každopádně jeho soupeř Lenin Castillo je velkým outsiderem. Aktuálně 105. muž světového žebříčku prohrál již dvakrát ve své kariéře a o víkendu se očekává, že si zapíše třetí prohru. Bivol by chtěl následně sjednocující souboj s vítězem bitvy Gvozdyk – Beterbiev, ale vše má svůj čas. Nyní si bude muset poradit s Castillem.