Usyk vs Joshua: Dočkáme se odvety nebo ne?

Oleksandr Usyk vs Anthony JoshuaPlánovaná odveta mezi Oleksandrem Usykem a Anthony Joshuou o pásy WBA super, WBO, IBF a IBO má trhliny a Ukrajincův manažer nechce o dalším odkladu ani slyšet!

Původně Eddie Hearn prozradil, že se plánovaná odveta v Saudské Arábii bude konat s největší pravděpodobností 23. července. Zároveň toto datum bylo interně domluvené mezi oběma stranami. Aktuálně stále nejsou podepsané smlouvy, protože se řeší problémy s televizními právy.

Anthony Joshua má totiž podepsanou exkluzivní smlouvu s televizní stanicí Sky Sports a promotérská stáj Eddie Hearna Matchroom Boxing se streamovací službou DAZN. Prozatím nebyla nalezena shoda a smlouvy tak nemohou být uzavřeny. S největší pravděpodobností by duel vysílala ve Velké Británii Sky Sport a ve zbytku světa DAZN.

Joshua vs Usyk

Tyto průtahy tak podle zákulisních informací mohou duel odsunout až na srpen a to se nelíbí Usykovýmu manažerovi Alexanderovi Krassyukovi, který odmítá další posunutí zápasu a nekompromisně řekl, že pokud se duel neuskuteční v červenci, tak se neuskuteční vůbec.

Připomeňme, že se Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) a Anthony Joshua (24-2-0, 22 KO) utkali loni v září na londýnském stadiónu Tottenham Hotspur a ukrajinský boxer jasně tehdejšího šampióna vybodoval 117:112, 116:112 a 115:113. Získal tak světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO. Ve smlouvě zároveň byla klauzule o odvetě, kterou Joshua a jeho tým využili.

Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua