Usyk vs Joshua 2: Jednání začnou již v příštích týdnech!

Eddie Hearn potvrdil, že jednání k odvetnému duelu Oleksandr Usyk vs Anthony Joshua začnou již v listopadu. Reálný termín zápasu je březen 2022! Už se těšíte?

V listopadu začneme jednat říká britský promotér „Aleksander Krasiuk je aktuálně na dovolené, takže jej budeme kontaktovat v průběhu listopadu. Pak si sedneme a promyslím kdy a kde by se mohla odveta konat. Podle mého názoru je březen více než reálný datum odvetného boje, ale vše je zatím jen v začátcích. Nicméně jsme s ukrajinským ve velmi profesionálním vztahu a nemyslím si, že bychom museli překonávat nějaké extrémní překážky“. říká Eddie Hearn

A dodává „Samozřejmě bych si nejvíc přál, aby se odveta konala na britských ostrovech. Je zde obrovská základna fanoušků obou boxerů, která dokáže vyprodat během pár dní celý stadión. Dostávám však i velmi zajímavé nabídky z jiných států, ale to všechno bude předmětem jednání. Vím, že by Usyk rád boxoval i na domácí půdě na Ukrajině, ale podle mého názoru by to nebyla úplně ideální volba“. Uzavřel britský promotér a manažer dnes už bývalého šampióna Anthony Joshuy.

Připomeňme, že 25. září v ostře sledovaném duelu dokázal neporažený ukrajinský šampión Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) přetlačit na body 117:112, 116:112 a 115:113 úřadujícího šampióna Anthony Joshuu (24-2-0, 22 KO) a získal tak světové tituly WBA, WBO, IBF a IBO v těžké váze.

V zápasové smlouvě byla samozřejmě oboustranná klauzule o odvetě, takže bylo předem jasné, že ať zápas dopadne jakkoliv, uvidíme i odvetu. Důležité také je, že jak poražený Anthony Joshua tak nový král těžké váhy Oleksandr Usyk odvetu chtějí a odvetě nic nebrání.