Usyk vs Joshua 2: Jednání ještě nezačala!

Námluvy na plánovanou odvetu v těžké váze mezi Oleksandrem Usykem a Anthony Joshuou ještě nezačali. Zápas tak nebude dřív jak v květnu nebo červnu!

Čtyřiatřicetiletý neporažený světový šampión Oleksandr Usyk (19-0-0, 13 KO) a o dva roky mladší bývalý boxer „AJ“ Anthony Joshua (24-2-0, 22 KO) se utkali letos 25. září v Londýně a Ukrajinec jasně domácího Joshuu vybodoval 117:112, 116:112 a 115:113. Získal tak světové tituly WBA super, WBO, IBF a IBO.

Ve smlouvě byla zakotvena oboustranná klauzule o odvetě a bylo jasné, že ať zápas skončí jakkoliv uvidíme také odvetu. Britský promotér Eddie Hearn původně hovořil o přelomu března a dubna, nicméně nyní je jasný, že zápas nebude dříve jak v polovině příštího roku.

Hearn nyní potvrdil, že jednání s ukrajinskou stranou a Usykovým manažerem Alexanderem Krassyukem ještě nezačala. „Anthony mění svůj tým, má nového trenéra a to všechno potřebuje čas. Jakmile si vše sedne a Anthony bude se svým novým týmem připraven, tak budu hned kontaktovat Alexandera a začneme jednat. Ale myslím, že dřív jak za 6 měsíců se zápas konat nebude. Zároveň si myslím, že to bude vyhovovat i Usykovi, který si chtěl po vítězství dopřát delší pauzu na regeneraci a rodinu“. řekl Hearn.