Usyk uvolnil titul WBA v křížové váze a změní i datum debutu v těžké váze!

Původně bylo plánováno, že se Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) představí 18.5.2019 na galavečeru v Chicagu. Eddie Hearn nyní přišel s informací, že se ukrajinský fenomén představí v jiném termínu, ovšem soupeřem zůstane Takam.

Proč dojde na změnu termínu debutu Oleksandra Usyka? Podle Eddieho Hearna hodlají ustoupit bitvě Deontay Wilder vs. Dominic Breazeale, která je nyní také naplánovaná na 18.5.2019. Stáj Matchroom Boxing a streamingová platforma DAZN tak nechtějí soutěžit ve sledovanosti s konkurenční Showtime, jenž přinese na obrazovky povinnou obhajobu šampiona WBC. Dvaatřicetiletý rodák ze Simferopolu se tedy přesune zřejmě na datum 17.5.2019, nebo 25.5.2019. Místo konání i soupeř by se měnit neměli.

Další novinkou ohledně ještě stále právoplatného šampiona křížové váhy, je uvolnění titulu WBA. Organizace se sídlem v Panamě v minulém týdnu zatlačila na úřadujícího šampiona a rozhodla se pro dražbu zápasu s Denisem Lebeděvem. Oběma borcům dala čas do 28. března. Usyk se tedy rozhodl titul uvolnit a v příštích dnech by měl uvolnit i zbylé tři tituly. O titul WBA se zřejmě utká Lebeděv s britským mladíkem Okoliem. O WBC a WBO by si to měl rozdat polský válečník Glowacki s lotyšským policistou Briedisem. Poslední titul IBF by se měl s největší pravděpodobností vložit do souboje Tabitiho s Dorticosem.