Usyk se utká s Takamem. Boj s Povetkinem se chystá na podzim!

Ukrajinský fenomén Oleksandr Usyk (16-0-0, 12 KO) a „Ruský Vítěz“ Alexander Povetkin (34-2-0, 24 KO) zřejmě nepřijdou 18.5.2019 do přímého kontaktu, ale i přesto se objeví na stejném galavečeru.

„Jsme hodně blízko dohodě. Naše jednání jsou již v pokročilých stádiích a myslím si, že tento souboj se uskuteční, ale jsem překvapený. Nečekal jsem, že Usyk skočí tak rychle po někom z topky těžké váhy. Povetkin ukázal v souboji s Anthonym Joshou, jak extrémně nebezpečný je. Oba borci tento souboj chtějí, takže se fanoušci mohou začít těšit.“ – Komentoval situaci ještě v pátek britský promotér Eddie Hearn. Nyní se karta opět obrací a Povetkin s Usyk odloží svůj souboj zřejmě na podzim tohoto roku.

Podle informací, které vypustil Eddie Hearn, se oba bijci představí 18.5.2019 na galavečeru v americkém Chicagu, kde ovšem nebudou sdílet jeden ring. Devětatřicetiletý rodák z Kursku by se měl v ringu rozehřát, po porážce s Anthonym Joshou, s nepříjemným Američanem Michaelem Hunterem a to by mohla být dobrá příprava na Usyka. Hunter je také přeběhlík z křížové váhy, ba co více, s Usyk strávil v jednom ringu dvanáct kol. O sedm let mladší Ukrajinec dostane také slušný test v podobě kamerunského válečníka s francouzským pasem Carlose Takama. Pokud oba bijci splní svoje mise, měli by se střetnout v podzimním termínu.